Kurumsal İlgi Artıyor: Bitcoin ve Altcoin Yatırımları Bir Anda Yükseldi!

İlayda Peker

CoinShares verileri Salı günü, kripto para birimlerine yapılan kurumsal yatırımların, 47 milyon dolarlık çıkış görülen önceki haftaya göre keskin bir artışla üç ayın en yüksek seviyelerinde olduğunu ortaya koydu.

Kurumsal Yatırımlar Artıyor

Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporu, dijital varlıklara yönelik yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 193 milyon dolar giriş olduğunu ve bunun Aralık 2021’in başından beri görülmeyen bir seviye olduğunu ortaya koydu.

Yapılan açıklamalara göre yatırım seviyelerinin mevcut rakama yakın olduğu son zaman, 3 Aralık’ta sona eren ve 184 milyon dolarlık girişin olduğu haftaydı. Öte yandan fon akışları büyük ölçüde Bitcoin‘e (BTC) odaklandı ve sermayenin %50’den fazlası BTC’ye dayalı ürünlere gitti.

Elde edilen bilgilere göre Solana (SOL) ikinci oldu ve hafta için 87 milyon dolarlık giriş gördü. Coinshares tarafından yapılan açıklamalara göre SOL yatırımları kayıtlardaki en büyük tek haftalık giriş olarak karşımıza çıkıyor. SOL tabanlı fonlar, Ethereum’dan sonra artık kurumsal firmalarca yürütülen en büyük kripto yatırımını temsil ediyor.

Avrupa’dan Destek

Elde edilen bilgilere göre Avrupa,  iş kanıtı (PoW) madenciliğini yasaklayan yasa tasarısının geçmemesi üzerine kripto yatırımlarını artırmış görünüyor. Yapılan açıklamalarda,  Girişlerin %76’sı veya yaklaşık 147 milyon dolarının bölgeden geldiğini gösteriyor.

Bunlara ek olarak rapordaki veriler, kripto para düzenlemeleri konusunda artan endişeler sebebiyle geçen hafta Kuzey Amerika bölgesindeki şirketlerin BTC ve ETH’da 49,4 milyon dolarlık çıkış yapması ile ilgili verile ile taban tabana zıt görünüyor.

Kurumsal firmalar tarafından nakit girişleri, bir noktada 48.500 doların üzerinde son bir artış gören Bitcoin fiyatı ile ilişkili. Aynısı 3.300 doların üzerine çıkan Ether için de geçerli.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kanada’da Bitcoin (BTC) İçin İşler Değişebilir!

Sonraki Haber

Sadece Günler Kaldı! Kripto Paralara Yasak Gelecek Mi?

İlgili Haberler