Küresel Bankaların Kripto Para Birimlerine Yatırımı Artıyor, XRP Öne Çıkıyor

Bitcoin Haber

Bankacılık ve kripto para sektöründe yatırımcıların dikkatini çeken gelişmeler yaşanmaktadır. Kuzey Amerika, Avrupa ve diğer bölgelerde bulunan 19 büyük bankanın çeşitli kripto varlıklarına önemli yatırımlar yaptığı bildirilmiştir.

Basel Bankacılık Denetleme Komitesi’nin (BCBS) yakın tarihli raporuna göre, bu bankaların toplamda yaklaşık 10.27 milyar dolar değerinde kripto varlık riskleri mevcuttur.

Bankaların yatırım yaptığı kripto paralar arasında XRP, yatırım portföylerinde önemli bir yere sahip olup dikkat çekmektedir. BCBS tarafından sağlanan rapora göre, ilk 5 içerisinde yer alan XRP, toplam varlık değerinin yaklaşık %2’sini, yani 188 milyon euro veya 205 milyon dolarlık bir kısmını oluşturmaktadır.

XRP’nin bu yatırımıyla, bankaların rapor ettiği taahhütlerde üçüncü büyük altcoin olarak konumlandığı ve kripto piyasasındaki öneminin altını çizdiği görülmektedir.

BCBS raporuna göre, bankaların kripto yatırımlarının çoğunluğu Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzerinde yoğunlaşmış durumdadır. Bu iki kripto para, 9 milyar euroluk piyasanın büyük bir bölümünü oluşturmakta, BTC %31 ve ETH %22 ile açık bir hakimiyet sergilemektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu’nun Teknik Analizi: Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

Sonraki Haber

THORChain (RUNE) Ağının Kripto Dünyasındaki Yeri ve RUNE Coin Nasıl Satın Alınır?

İlgili Haberler