Kurbağa Temalı Memecoin Pepe, Yatırımcı İlgisinin Artmasıyla Yüzde 17 Yükseldi

Bitcoin Haber

Kurbağa temalı memecoin Pepe, haftalar süren fiyat düşüşünün ardından yaklaşık yüzde 17 oranında artışla 0,0000007154 dolardan işlem görüyor. Günlük zaman diliminde yüzde 3,84 yükselişle olumlu bölgede seyreden Pepe’nin 24 saatlik işlem hacmi, yüzde 99 oranında artarak 87.8 milyon dolara yükseldi.

Pepe’nin fiyatı, projenin merkezi borsa cüzdanından yaklaşık 15 milyon dolar değerinde 16 trilyon adet token satışı sonrasında haftalarca düşüş gösterdi. Ancak 22 Eylül’de 0,0000006 dolara kadar düşen fiyat, sonrasında toparlandı ve 0,0000007621 dolara kadar çıktı.

Fiyattaki bu artışın tam olarak nedeni bilinmese de, zincir üzeri veriler sosyal medyada Pepe’ye olan ilginin hafifçe arttığını gösteriyor. Piyasa gözlemcileri, bu durumun fiyat artışını tetiklemiş olabileceğini düşünüyor.

Zincir üzeri analiz platformu Santiment’in bildirdiğine göre, Pepe, Dogecoin, Dogelon Mars ve Shiba Inu gibi memecoin’ler aylarca süren fiyat düşüşlerinin ardından yeniden yatırımcıların radarına girdi. Ancak genel ilginin hala düşük olduğu belirtildi.

Santiment’e göre, kripto para piyasasının Temmuz ortasında ulaştığı yerel zirveden bu yana altcoin’lerde genellikle düşüş görülüyor ve memecoin’ler düşük yatırımcı ilgisiyle karşı karşıya. Buna rağmen, Pepe’nin fiyatı geçtiğimiz haftada yüzde 17 oranında artarak yeniden yatırımcıların radarına girmeye başladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC, DOGE, SOL ve TON Coin: Güncel Kripto Para Analizleri

Sonraki Haber

ABD Dışındaki Müşteriler İçin Coinbase’den Vadeli İşlem Platformu Onayı

İlgili Haberler