Kronos Research’ta Büyük Güvenlik İhlali: 25 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı

Bitcoin Haber

Blokzincir endüstrisinde yeni bir güvenlik sorunu daha ortaya çıktı. Teknolojik çözümleriyle yatırımcıları kendine çeken bu sektörde, bir hacker güvenlik duvarını aşarak Kronos Research adlı ünlü ticaret firmasına ait API anahtarlarına erişti ve 25 milyon dolar değerinde kripto para varlığını çaldı.

Kronos Research yetkilileri, 19 Kasım’da gerçekleşen olay sırasında izinsiz bir organizasyonun bazı API anahtarlarına eriştiğini duyurdu. Bu talihsiz gelişmenin ardından şirket platform üzerindeki ticaret hizmetlerini askıya aldı, ancak şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada herhangi bir kayıp bildirilmedi.

Blokzincir dedektifi ZachXBT tarafından yakından takip edilen olayda, yaklaşık 25 milyon dolar değerinde eşsiz kripto cüzdan varlıklarının ele geçirildiği tespit edildi. ZachXBT’ye göre saldırgan, Kronos Research hesabından hacker’a ait çeşitli adreslere toplamda 12,800’den fazla ETH aktaran altı işlem gerçekleştirdi.

Kronos Research, soruşturmalar sırasında 12,800 ETH’den fazla varlığı ele geçiren suçlunun yakalanması sağlanana kadar ticaret hizmetlerini süresiz olarak askıya aldığını duyurdu. Şirket, süreçle ilgili sonuç konusunda iyimser olduğunu belirten bir açıklama yaptı.

Kripto sektörü için artan hacking olayları, yatırımcıların yatırım yapmayı planladıkları kripto projeleri hakkında kapsamlı araştırma yapmalarının gerekliliğini vurguluyor. Blokzincir güvenlik firması CertiK, 2023’ün üçüncü çeyreğini kripto para birimleri için en az zararlı çeyrek olarak ilan etti. Çeşitli güvenlik saldırıları sonucu üçüncü çeyrekte 700 milyon doların üzerinde kripto varlık kaybedildi ve bu kayıplar, ilk çeyrekteki (320 milyon dolar) ve ikinci çeyrekteki (313 milyon dolar) kayıpları aştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı 37,000 Doları Aştı: Uzmanlar Ne Diyor?

Sonraki Haber

Keep3r Network ve KP3R Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlgili Haberler