Kriptonun Önemli İsimleri Bu Sefer Farklı Bir Konuyu Tartışıyor: Yaşlılık

İlayda Peker

Ethereum’dan Vitalik Buterin, IOTA’dan David Sønstebø ve Tron’dan Justin Sun yaşlanma karşıtı araştırmaları araştırıyor ve destekliyorlar. Buterin yaptığı açıklamalarda, bugünlerde bu fikrin birçok insan için garip olduğunu itiraf etti, ancak yaşlanmayı insani bir felaket olarak nitelendirdi.

Yaşamın Uzaması

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin Twitter üzerinden yaptığı bir araştırmada yaşlanmayı “insani bir felaket” olarak nitelendirdi ve yaşlanma karşıtı araştırmaların desteklenmesini tartışılmasını istediğini dile getirdi.

Buterin konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, her yıl çok fazla miktarda insanın yaşlılık sebebiyle öldüğünü ve hem ailelere hem hükümetlere gereksiz yük olduklarını ifade etti. Ethereum kurucusu yakın zamanda bilim insanlarının yaşlılık karşıtı çözümleri bulmasını ve yaşamın uzamasını umduğunu dile getirdi.

Öte yandan gezegenin aşırı nüfuslu hale gelmesi ve kaynakların sona ermesi sorunu sorulduğunda Ethereum kurucu ortağı şu şekilde cevap verdi:

Ortalama olarak yeni bir insan, mevcut insanların tükettiği kaynaklara daha fazla katkıda bulunuyor. Bu kaynakları kullanma yeteneğimize dair hiçbir teorik sınırın yakınında değiliz. Sınırlı kaynak kullanma verimliliğimiz son iki yüzyıldaki yaşlılık rakamları ile arttı ve yaşlılık oranı bunu daha da artırabilir.

Diğerleri de Hemfikir

IOTA’nın kurucusu David Sønstebø’ya göre 2020 yılında ömrü uzatma araştırmaları garip karşılanmamalı ve bir “evrensel sağduyu” halini almalı. IOTA kurucusu konuyla ilgili, “Bunun 2020’de garip bir fikir olarak görülmesi oldukça garip.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Tron CEO’su Justin Sun da Buterin’in açıklamasını “Katılıyorum!” yorumu ile cevapladı.

Öte yandan U.Today ile yaptığı bir röportajda IOHK CEO’su ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson da yaşlılık karşıtı olma durumunu ele aldı. Hoskinson gelecek ile ilgili olası eğilimleri açıkalrken yaşlılık karşıtı ürünlerin ve bunlara olan ilginin artacağının altını çizdi…


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ortaya Çıkan Yeni Bir Veri Boğa Piyasasını İşaret Ediyor

Sonraki Haber

Bitcoin Hashrate’i Düşmeye Devam Ediyor! Fiyat Nasıl Etkilenir?

İlgili Haberler