Kriptolardaki Olumlu Tablo Sürüyor: En Çok Kazanan Hangi Altcoin Oldu?

Bitcoin Haber

Bitcoin ve Ether, Asya’da Pazartesi öğleden sonra yapılan işlemlerde, stablecoin olmayan diğer tüm ilk 10 kripto para birimiyle birlikte değer kazandı. İlk 10 arasında en büyük kazancı Solana elde ederken, onu Polygon ve Shiba Inu takip etti.

Piyasada Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin Hong Kong’da son 24 saat içinde %1,87 artışla 21.121 ABD dolarına yükseldi ve geçtiğimiz takvim haftasında %22,72 artış kaydetti. Bitcoin sabah saatlerinde kısa süreliğine 21.345 ABD dolarına yükseldi. Ether son yedi günde %19,46 artışla %2,52 değer kazanarak 1.566 ABD dolarına yükseldi. BTC yazının hazırlandığı sırada 20.842 dolardan işlem görüyor.

Solana %8 artışla 24,27 ABD dolarına yükseldi ve haftalık kazancı %48 oldu. Solana, Solana odaklı köpek temalı bir memecoin olan Bonk’un piyasaya sürülmesinin ardından yeni yıldan bu yana %140’ın üzerinde artış gösterdi. Bybit, Bonk’un Solana topluluğunun FTX ve Alameda Research ile olan ilişkisini toparlamasına destek olmayı amaçladığını açıkladı.

Polygon’un MATIC’i geçtiğimiz hafta %18,46 güçlenerek %4,91 artışla 1,02 ABD dolarından işlem gördü.

6 Ocak’ta Polygon‘un, Solana’dan Polygon blok zincirine geçmek için popüler değiştirilemez token (NFT) projeleri Y00ts ve DeGods’a ödeme yaptığı bildirildi. Aynı gün Polygon, Mastercard’ın Polygon’da müzik sanatçılarının blok zinciri teknolojisini kullanmasına yardımcı olacak yeni bir program başlattığını duyurdu.

Genel Piyasa Durumu

Shiba Inu da bir haftalık %21,87’lik fiyat artışıyla %5,95 daha yüksek işlem gördü.

Asya hisse senedi piyasaları Pazartesi günü karışık seyretti. Hong Kong’un Hang Seng Endeksi %0,11 düşüşle kapanırken, Şangay Bileşik Endeksi %1,01 değer kazandı. Japonya’nın Nikkei 225 endeksi %1,14 düştü.

ABD’de Aralık ayı TÜFE verisi Kasım ayındaki %7,1’den geriledi ve Ekim 2021’den bu yana en küçük yıllık artışa işaret etti. Temel enflasyon göstergesi ABD enflasyonunda gevşemeye işaret ederken, Fed Başkanı Jerome Powell, bir sonraki Federal Rezerv toplantısının 31 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında yapılacağı 2023’te daha fazla faiz artışı konusunda uyardı.

Ülkenin Cuma günü açıklanan gümrük verilerine göre, Çin’in ihracatı Aralık ayında bir yıl öncesine göre %9,9 düşerken, ithalat %7,5 azaldı ve her iki veri de Reuters’ın anketinden biraz daha iyi geldi.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FTX Olayında Son Gelişmeler: Skybridge ve Galaxy CEO’su

Sonraki Haber

XRP Altı Haftanın En Büyük Hareketinde 0,40 Doların Üstüne Çıktı!

İlgili Haberler