Kriptolara İlgi Artıyor: Almanların Büyük Kısmı Kriptolara İlgili!

İlayda Peker

Bir kripto borsası olan KuCoin, Into The Cryptoverse 2022, Almanya adlı bir rapor yayınladı. Anket, Almanya’daki kripto para birimini benimseme oranlarını ve yerel halkın merkezi olmayan sistem hakkında ne düşündüğünü gözler önüne seriyor.

Almanya ve Kripto Paralar

Almanya, Bitcoin‘i “değer birimleri” olarak tanıyan ve bir “finansal araç” olarak sınıflandırılabilecek ilk ülke oldu. Almanya’da merkezi olmayan endüstri için yasal düzenleme devam ediyor ve 18 ila 60 yaş arasındaki Alman nüfusunun %16’sı kripto yatırımcısı. Yapılan açıklamalara göre bu oran, son altı ay içinde kripto para alan ya da kripto para işlemi yapan kişileri yansıtıyor.

Açıklamalara göre bu kripto yatırımcılarının %41’i önümüzdeki altı ay içinde kriptoya yaptıkları yatırımların payını artırmayı planlıyor. Almanların diğer %13’ü ise kripto meraklısı. Onlar da kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlıyorlar. Yine de kripto meraklılarının sadece %23’ü yatırım yapma olasılığının yüksek olduğunu söylerken geri kalanı tereddütte kalıyor.

Öte yandan Almanya’daki kripto yatırımcılarının %17’si iki yıldan fazla işlem tecrübesine sahip. Bunların %4’ü ise altı yılı aşkın süredir kripto paralara yatırım yapıyor. Yatırımcıların %45’i ise son 6 ay içinde kripto işlem yapmaya başladı ve %18’i son bir yılda kripto para aldı.

Almanların Kripto Para Yaklaşımı

Yapılan açıklamalara göre Alman kripto yatırımcılarının %37’si bir yıldan uzun süredir kripto işlemleri yapıyor. Ayrıca elde edilen bilgilerde kripto para yatırımcılarının %69’unu erkekler oluştururken, kripto para meraklılarının %53’ünü kadınların oluşturduğu görülüyor.

Batı Avrupa ülkesinde kripto para birimlerinin pasif gelir aracı olarak çekiciliği artıyor. Dijital varlıklar ve yatırım getirisi sağlama olasılıkları ana akım haline geldi. Almanların %44’ü “finansın geleceğin” bir parçası olmak için kripto para birimlerine yatırım yapmaya devam ettiklerini ifade ediyor. %35’lik kısım ise bunu pasif gelir fırsatlarını değerlendirmek için yaptıklarını ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bir Ülke Daha Kripto Para Birimlerine Engel Getirdi!

Sonraki Haber

Bitcoin İşte Bu Yüzden Yükseliyor!

İlgili Haberler