Kriptolar Neden 1 Saatten Kısa Sürede 60 Milyar Dolar Değer Kaybetti?

Bitcoin Haber

Kripto piyasaları bir saat içinde sektörden ayrılan milyarlarca dolarla gözle görülür düşüş yaşadı. Toplam piyasa değeri son bir saat içinde 60 milyar dolardan fazla azaldı. CoinGecko’ya göre sonuç olarak, rakam yazım sırasında 1,06 trilyon dolara düştü.

Kriptolarda Düşüş

Cuma günkü büyük düşüşün nedeni şu anda belirsiz. Ancak bu hafta kripto bankası Silvergate ile ilgili pek çok olumsuz haber çıktı. Bloomberg de bugün kripto piyasalarına ilişkin haberinde Silvergate’in düşüşüne değindi.

ABD’li kripto bankası 2 Mart’ta faaliyetlerine devam edip edemeyeceği konusunda soru işaretleri yarattı. Ayrıca, kilit ortakların Silvergate ile bağlarını koparmasıyla hisseleri rekor düşük seviyeye geriledi.

Kripto piyasaları şu anda mevcut seviyelerde destek görevi gören Şubat ortasının en düşük seviyelerine geri döndü. Ancak, son altı haftadır 1 trilyon doların üzerinde konsolide olan aralığa bağlı kanal içinde kalmaya devam ediyorlar.

Bitcoin ve Ethereum Düşüşte

Bitcoin son bir saat içinde %5,2 değer kaybederek 1.200$ civarında düştü. Basın sırasında 22.250 dolara yerleşti ve 21.500 $’da daha fazla destek var. Kripto eleştirmeni “Mr Whale”, satış yapmak ve düşüşe neden olduğu için bir balinayı suçladı.

BTC fiyatları şu anda Şubat ortası seviyelerine geri döndü, ancak %5’lik bir hareket varlık için yeni bir şey değil.

Ethereum, Cuma sabahı Asya ticaret seansı sırasında 1.567 $’a düşerek benzer bir yüzdeyi düşürdü. Ağ için en son haber, Şangay yükseltmesinin Nisan ortasına kadar ertelenmiş olmasıydı. ETH grafiği BTC’yi yansıtıyor, bu nedenle destek seviyelerinin bulunduğu Şubat ortasının en düşük seviyelerine de geri döndü.

Tüm kripto piyasası şu anda kırmızı bir deniz ve altcoinler her zamanki gibi daha büyük bir darbe alıyor. Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Shiba Inu’da (SHIB) %6’nın üzerinde büyük kayıplar görüldü.

Litecoin (LTC), Avalanche (AVAX), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) gibi diğerleri ise %8’den fazla kayıp yaşadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Balinalar Ethereum’da 40.000.000.000 Dolar Biriktirerek 7 Yıllık Rekoru Kırdı

Sonraki Haber

Bitcoin Teknik Analiz: BTC’de Bu Seviyeye Dikkat!

İlgili Haberler