Kriptolar Haftaya Düşüşle Başladı: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler yemi haftaya düşüş grafikleri başladı. Bitcoin 45.000 dolar sınırına kadar gerilerken altcoin’lerde de gözle görülür gerilemeler yaşandı.

Bitcoin Önemli Seviyeler

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta 48.500 dolarlık seviyenin üzerine yükseldi. Ancak hafta sonu başlayan düşüş BTC fiyatının bu sabah 45.000 dolar bandında kadar gerilemesine sebep oldu. Yazının kaleme alındığı sırada 45.500 dolar üzerinde işlem gören Bitcoin, son 24 saatte %5’in üzerinde değer kaybı yaşamış oldu.

Bu noktadan sonra analistler Bitcoin fiyatında yukarı yönlü ilk önemli seviyenin 47.000 dolar ve aşağı yönlü ilk önemli seviyenin 43.000 dolar bandı olduğunu ifade ediyor. Eğer 47.000 dolar kırılırsa bir boğa piyasanın habercisi olacağı ama 43.000 doların kırılımının da yeni bir düşüş haberci olabileceği düşünülüyor.

Altcoin’lerdeki Düşüş

Bitcoin’in piyasadaki etkisi düşünüldüğünde ve veriler değerlendirildiğinde lider kripto para biriminin düşüşü ile tüm piyasada aşağı yönlü hamlelerin görülmesi artık normal karşılanıyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) son 24 saat içinde %7’nin üzerinde değer kaybederken, Cardano (ADA) %9, Binance Coin (BNB) %4, Ripple (XRP) %8, Solana (SOL) %11 ve Polkadot (DOT) %8 değer kaybetti.


Total
23
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Cardano (ADA) İçin Akıllı Sözleşme Karmaşası! Ağ Akıllı Sözleşmeler İçin Uyumsuz Mu?

Sonraki Haber

SEC ve Ripple Anlaşabilecek Mi: Ripple Tarafı ve SEC Tarafı Ne Düşünüyor?

İlgili Haberler