Kripto Yanlısı Bankada BTC İşlem Hacimlerinde Artış Var

İlayda Peker

Yapılan son açıklamalara göre Bitcoin işlemleri ve işlem hacimleri, 2020’nin ilk çeyreğinde kripto yanlısı bir banka olarak tanınan Silvergate Bank‘ta gözle görülür artışlar kaydetti.

Bitcoin Hacmindeki Artış

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile 2020’nin ilk çeyreği için hazırladığı 29 Nisan raporuna göre, Silvergate Exchange Ağı‘ndaki (SEN) Bitcoin (BTC) işlem hacmi bir önceki çeyreğe göre %75 oranında büyüme gösterdi. SEN’in BTC işlem hacmi de %118 artarak 31.000’den fazla işlem gerçekleştirdi.

Bunun yanı sıra ortaya çıkan verilere göre Nisan 2020 itibariyle banka, kripto para borsaları ve madenciler, emanet hizmetleri ve küresel yatırımcılar da dahil olmak üzere kripto para birimi ile ilgili 850 müşteriye hizmet veriyor.

Öte yandan pek çok kişi kripto paraların çöküşü sırasında negatifte kalmış olmasına rağmen Cointelegraph’ın haberine göre, Silvergate 12 Mart krizinden sonra 447 milyon dolarlık BTC mevduatı ile “oldukça önemli bir artış” bildirdi. Firmanın ilk çeyrek performansı için Silvergate dijital varlıkların, ek genişlemesi ve gelecekteki potansiyel volatilitesi için “iyi konumlandırılmış” olduğuna inanıyor.

Volatilite Büyük Bir Test

Banka, volatilitenin Silvergate Exchange Ağı için iyi bir test olduğunu söyledi. Hala pilot aşamada olan borsa, BTC kullanan kurumsal müşterileri seçmek için kaldıraçlı işlemler sunuyor ve “Pilot uygulamada test etmeye istekli olduğumuz şeylerden biri, Bitcoin teminatının fiyatını izlediğimiz ve daha sonra “margin calls” veya müşterilerimizin teminat eksikliklerini ve/veya Bitcoin teminatını likidite edip etmemiz gerekip gerekmediği. Bunu gerçekten test etmek için, varlık sınıfında bir miktar volatilite görmeniz gerekiyor. İlk çeyrekte biraz volatilite gördük ve her şeyin iyi çalıştığını söylemekten mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Analist: XRP Yatırımcıları İçin Son Durak!

Sonraki Haber

Dijital Para Oyunları: Bitcoin, Dijital Dolar ve Yenilenen Libra

İlgili Haberler