Kripto Visa Platformu Swipe Samsung Pay İle Ortaklık Kurdu

İlayda Peker

Kripto para Visa kart platformu Swipe, 1 Mayıs’ta yaptığı açıklamayla Samsung Pay ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Samsung Pay ve Swipe

Bahsi geçen ortaklıkla birlikte sağlanacak olan entegrasyon sayesinde Samsung Pay kullanıcıları, Samsung Pay özellikli cihazları kullanarak Swipe Visa kart bakiyelerinden ödeme yapabilecek. Bunun yanında firma yaptığı açıklamalarda, hem Google Pay hem de Samsung Pay için çok uluslu destek sağlayan ilk dijital cüzdan platformu olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan entegrasyon, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’ndeki Swipe kart sahiplerinin küresel olarak 50 milyondan fazla yerde kripto bakiyelerinden ödeme yapmasına izin veriyor.

Bununla birlikte Swipe COO’su John Khenneth Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda firmanın Samsung ile ilişkisinin karşılıklı olarak banka Contis Financial aracılığıyla kurulduğunu ifade etti.

Khenneth konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Visa tarafından birkaç ay önce dijital kart programımıza ek olarak farklı  bir dijital kart programı için onay aldık ve o zamandan beri banka ve Samsung Pay ile entegre sürecini tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Khenneth, Swipe’ın “Samsung Blockchain girişimlerinin yardımıyla kriptoyu takipçileri için daha bilinçli kullanım haline getiren Samsung kullanıcılarına ulaşmayı umduğunu” belirtti.

COVID-19 ve Temassız Ödeme

Khenneth, koronavirüs salgınının başlamasından bu yana “Google Pay’daki dijital ödemelerin sayısında büyük bir artış” olduğunun da altını çiziyor.

Öte yandan Swipe CEO’su Joselito Lizarondo, “Tüm COVID-19 sorunları ve nakit gibi fiziksel ürünlerden uzaklaşan insanlar ve bazı durumlarda kartlar için dijital bir çözüm, müşterilerimizin ihtiyaçlarını ilk sıraya koymamıza yardımcı oluyor” sözlerini kullandı.

İleriye dönük olarak, Khenneth Swipe’ın “şu anda yıl sonuna kadar Güneydoğu Asya / Asya Pasifik bölgesinde faaliyet göstermek için çalıştığını” belirtti ve platformun ABD’de son zamanlarda onay aldığını da sözlerine ekledi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC 9.000 Doların Üzerinde Tutunmayı Başarabilecek Mi?

Sonraki Haber

Amazon Hisseleri %7 Düştü, BTC Nasıl Tepki Verebilir?

İlgili Haberler