Kripto ve Blockchain, Fintech Pazarındaki Gerilemeye Rağmen Avrupa’da Yatırımların Lideri

Bitcoin Haber

Küresel fintech pazarındaki düşüşe rağmen, kripto ve blockchain sektörü, Avrupa’nın bazı büyük pazarlarında yatırımların lideri oldu. Finch Capital tarafından yayınlanan bir rapora göre, EMEA bölgesindeki fintech yatırımları %50 azaldı. Ancak, kripto işletmeleri, Birleşik Krallık, Hollanda, Almanya ve Fransa gibi büyük Avrupa pazarlarında lider konumda bulunuyor.

2023 yılının ilk yarısında EMEA bölgesindeki fintech yatırımları %50 düştü ve toplam fon miktarı 27,3 milyar dolardan 11,2 milyar dolara indi. Buna rağmen, kripto işletmeleri genel tabloda öne çıkarak, Birleşik Krallık’ta fintech alanındaki tüm anlaşmaların %28’ini, Hollanda’da ise %35’ini oluşturdu. Almanya ve Fransa’da kripto sektörünün payı sırasıyla %27 ve %29 oldu.

Kripto sektörünün en büyük rakibi anlaşma hacmi açısından İrlanda’daki borç verme sektörü oldu. Ancak, fintech pazarındaki genel düşüş eğilimine rağmen, yatırımcıların kripto para sektörüne olan ilgisi devam ediyor.

Bir başka rapora göre, varlık yönetimi firmalarının %24’ü bir kripto varlık stratejisi benimsedi ve %13’ü önümüzdeki iki yıl içinde bir strateji benimsemeyi planlıyor. CoinShares gibi bazı kripto şirketleri, önceki yılın aynı dönemine göre %33’lük bir artışla 25,9 milyon dolar gelir elde etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC, Stoner Cats NFT’lerini Hedef Alan İkinci Kripto Para Davasını Açıyor

Sonraki Haber

ABD Tüketici Fiyat Endeksi ve Kripto Para Piyasasındaki Etkileri

İlgili Haberler