Kripto Topluluğu: “Elon Musk Aslında Bitcoin Almak İstiyor”

İlayda Peker

1 Mayıs Cuma günü Tesla CEO’su Elon Musk, daha sonra hisselerin %10 oranında değer kaybetmesine neden olan bir Twitter paylaşımı yaptı. Musk paylaşımında, Tesla hisse senedi fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirtti. Piyasa da saki bu şikayete cevap verdi ve hisse senetlerinin değeri %10 düştü.

@Bitcoin’in hesap sahibi Musk’ın bu paylaşımının ardından bir cevap olarak “Bitcoin fiyatları çok düşük, benim fikrime göre” şeklinde bir paylaşım yaptı. @Bitcoin daha sonra yaptığı farklı bir açıklamada Musk ne zaman bir kripto para hakkında yorum yapsa farklı bir tartışma konusu başladığını belirtti. Daha önce de gündemde oldukça ses getirdiği gibi Musk Ocak ayında Bitcoin’in güvenli kelimesi olmadığı ile ilgili bir Twitter paylaşımı yapmış ve kripto ekosisteminden anında tepki almıştı.

Topluluğun Kanaati

Her ne kadar Musk Bitcoin hakkında olumsuz bir tavır takınmış olsa da aslında kripto para topluluğu Musk’ın şaka yollu paylaşımlarının Bitcoin almak istediğine işaret ettiğini düşünüyor. Yapılan açıklamalar Musk’ın şu anda sahip olduğu 0.025 BTC’den çok daha fazlasına sahip olmak istediği yönünde şekilleniyor.

Bunların yanında Tesla hisse senetlerinin fiyatıyla ilgili tweet’in çok büyük tepki toplamasından sonra Musk, bir Bitcoin anime kızının fotoğrafı ile başka bir tweet yayınladı.  Görünüşe göre Musk, iki yıl önce yayınladığı benzer bir şeye atıfta bulunuyordu. Bu tweet sonrasında Musk’ın kripto paralara ve özellikle Bitcoin’e karşı olan ilgisinin arttığı yönünde daha fazla yorum yapılmaya başlandı.

ABD Kongresi kripto yanlısı adayı David Gokhshtein ve ünlü Twitter kullanıcısı ‘Hodlonaut’ bu paylaşımın ardından yorum yaptı. Gokhshtein “O artık içerde” sözlerini kullanırken Hodlonaut, “Liderlik yap Elon, Bitcoin ile liderlik yap.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: U.Today


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yarılanma Öncesinde 10.000 Doları Görecek Mi?

Sonraki Haber

Rallinin Ardından BTC Düşüşe Mi Geçecek?

İlgili Haberler