Kripto Piyasasında Düşüş Uyarısı: Peter Schiff’ten Bitcoin Tahmini

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasında yatırımcılar yükseliş beklerken, ünlü ekonomist Peter Schiff’ten dikkat çekici bir yorum geldi. Schiff, Bitcoin’in önemli bir tarih olan kurumsal yatırımcılar için ETF onay tarihi öncesinde önemli bir fiyat düşüşü yaşayacağı konusunda uyarıda bulundu. Schiff, son gönderisinde Bitcoin fiyatındaki son artışlar hakkında takipçilerini uyardı.

Peter Schiff, Europac varlık yönetim firmasının baş ekonomisti ve küresel stratejisti olarak Bitcoin’i eleştiriyor. Schiff, altının aksine Bitcoin’in değer kaybedeceğini söylüyor ve bu varlığı yalnızca daha sonra daha yüksek bir fiyata satmak isteyenlerin tutmak istediğini vurguluyor.

BTC/USD çifti 18 ayın en yüksek seviyelerine ulaştığında, herkesin dikkati Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk Bitcoin spot fiyat borsa yatırım fonu (ETF) lansmanına çevrildi. ETF onayının 2024 başında verileceği düşünülüyor ve Kasım ayında onayın verilebileceği yönündeki söylentiler, fiyatın geçen hafta 37.000 doları aşmasına neden oldu.

9 Kasım’daki bir ankette Peter Schiff, ETF lansmanından önce ve sonra olası bir Bitcoin çöküşü için iki farklı senaryo sundu. Yaklaşık 25.000 oydan yüzde 68’ini alan “Satın al ve ay’a kadar HODL” seçeneği katılımcılar tarafından en popüler seçenek oldu. Ancak Schiff fikrini değiştirmedi: Bitcoin’in ETF lansmanından önce çakılacağını, böylece söylentiye inanıp gerçeği satmak için bekleyen insanların aslında kâr etmeyeceğini öngörüyor.

ETF tartışmalarının Bitcoin için giderek olumlu hale gelmesiyle kurumsal çevrelerdeki psikolojik baskı hafiflemeye başladı. Son dönemdeki iyimser Bitcoin fiyat tahminlerinden biri de AllianceBernstein’ın, bir sonraki döngüde 150.000 dolarlık bir zirve öngördüğü tahminidir. Ancak, fon akışlarının başlangıçta yavaş olabileceğini ve birikimin daha kademeli olabileceğini, ETF akışlarının yarılanmadan sonra hız kazanabileceğini ve döngü zirvesinin 2024 değil, 2025’te olabileceğini belirtiyorlar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Singapur Merkezli Dtcpay’den Fiat ve Kripto Para Birimleriyle Ödeme Sistemi

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasalarında Doğru Zamanlama ve Yatırım Stratejileri

İlgili Haberler