Kripto Piyasası ve Polygon (MATIC) Fiyat Analizi

Bitcoin Haber

Kripto piyasası hafta başında toparlandı, ancak Perşembe günü (10 Ağustos) açıklanan Temmuz ABD TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) verileri öncesinde düşüşe geçti. Bitcoin‘in 28.700 dolardan 30.200 dolara sıçramasının ardından toparlanmaya başladı. Ancak Bitcoin’in hafta ortasında düşmeye başlaması, Polygon’un (MATIC) %50 Fibonacci seviyesinde (0,7 dolar) dirençte durmasına sebep oldu.

Fibonacci geri çekilme aracı, Temmuz ortası en yüksek ve Haziran en düşük seviyeleri arasına yerleştirildi. MATIC, kayıplarını 0,655 doların üzerinde konsolide etti. Bu durum, 38,25 Fibonacci seviyesini önemli bir destek haline getirdi. Ancak, hafta başındaki yükseliş, %50 Fibonacci seviyesini (0,70 dolar) geçemedi.

MATIC’in alım hacmi 10 Ağustos’taki erken Asya seansında %52’lik satış hacmine karşılık %48 civarına geriledi. Bu durum, satıcıların çok az kontrol sahibi olduğunu ve Temmuz TÜFE verileri sonrasında kısa vadeli düşüş eğilimini güçlendirdiğini gösteriyor.

Öte yandan, Bitcoin fiyat hareketi önemli bir değişken. Eğer boğalar 29.500 doları koruyamazsa, ayılar piyasayı hafta sonuna kadar konsolide edebilir. Bu durum, MATIC için %38,2 ve %50 Fibonacci seviyeleri arasında kısa vadeli hedefe bağlı bir hareketi gündeme getirebilir.

Sonuç olarak, yatırımcılar kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları nedeniyle risk taşıdığını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi içermez.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İngiltere’deki Kripto Para Şirketlerinin Büyük Kısmı KYC ve Kimlik Kontrollerini Eksik Yapıyor

Sonraki Haber

XRP, ABD’nin Önde Gelen Kripto Para Borsası Gemini’de Listelendi

İlgili Haberler