Kripto Piyasası Neden Yükseliyor? Bitcoin ve Altcoinlerin Yükselişi İnceleniyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, Bitcoin, Ethereum, Ripple, Solana ve diğer altcoin projelerinin yükseliş ivmesini geri kazanmak için toparlanmasının ardından 23 Ekim’de yükseliş gösterdi. Bu durum, toplam kripto piyasa değerini 1,15 trilyon dolara çıkardı. Bitcoin’in Ekim ayındaki olumlu getirileri ve sadece üç kez kazanç sağlamaması, hacimdeki artışı çevreleyen bir iyimserlik yarattı.

Ekim ayı genellikle “Uptober” olarak adlandırılıyor çünkü bu dönemde kripto para piyasasında genellikle olumlu getiriler görülüyor. Ekim ayı, Bitcoin kazançları için en güçlü aylardan biri olarak biliniyor ve 2023’te şu ana kadar %11,2’lik getiri sağladı.

Kripto para piyasasına girişlerin arttığı bir döneme denk gelen güçlü bir Ekim ayı yaşandı. Art arda dört hafta boyunca kripto para piyasasına girişler yaşandı ve 2023’ün 42. haftasında toplamda 66 milyon dolarlık fon girişi gerçekleşti.

2024’te gerçekleşecek olan Bitcoin halving etkinliğinden önce, Bitcoin kripto para piyasasındaki hakimiyetini yeniden kazanıyor. Bitcoin hakimiyeti 23 Ekim’de %51’in üzerine çıktı. Bu durum, Bitcoin’in 130.000 dolara ulaşma potansiyelini gösteren modellerin hemen ardından geldi.

Kripto para piyasasında yaşanan ralli ile birlikte, 24 saat içinde toplam 91 milyon doların üzerinde short pozisyon tasfiyesi gerçekleşti. Vadeli işlem tarafında short tercihinde bulunan yatırımcıların kayıpları artıyor. Ancak vadeli işlem piyasasının %66’sı long pozisyondan yana cephe alıyor ve bu, fiyatların daha da yükselmesine yol açabilecek bir açığa satış fırsatı oluşturabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Neden Yükseliyor? Spot Bitcoin ETF Onayı Beklentisi

Sonraki Haber

Tron’un Toplam Kilitli Değeri 7 Milyar Doları Aştı

İlgili Haberler