Kripto Paraların Yükseliş İvmesi Tersine Mi Dönecek?

Bitcoin Haber

Yakın dönemde kripto para piyasalarında yaşanan fiyat artışlarına Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Cardano (ADA) da eşlik etti. Ancak bazı göstergeler bu yükseliş trendinin tersine dönebileceğine işaret ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre DOGE fiyatını %2.2, SHIB fiyatı ise son bir haftada %5.4 artırdı. Her iki token’ın sosyal hacimleri de yükseldi. Ancak duygusal göstergeler bir düşüşe işaret ediyor, bu da meme tokenların etrafındaki olumsuz duyguyu yansıtabilir.

Cardano’nun haftalık tablosu da yükseliş trendini destekler nitelikte. ADA’nın fiyatı son yedi günde %6’dan fazla arttı ve 0.2985 dolar seviyesindeydi. Piyasa değeri 10.5 milyar doların üzerinde olan ADA, sekizinci en büyük kripto para oldu. Fiyat yükselişi, son 24 saatteki işlem hacmi artışıyla desteklendi.

LunarCrush’un verileri, ADA’nın sosyal katılımının yakın geçmişte %4 arttığını gösterdi. Ancak bir kripto analisti, fiyat düzeltmesi öneren bir ölçüme dikkat çekti. TD Sequential göstergesi, bir satış sinyaline işaret ediyordu. Bu durum, belirli kripto paraların yakın zamandaki durumlarına daha yakından bakmayı gerektiriyor. Özellikle Dogecoin’in göreceli güç endeksi (RSI) ve denge hacmi (OBV) hafif düşüşler kaydetti, bu durum meme token’ın fiyatının yakında düşebileceğini gösterebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Endüstrisindeki Güvenlik Sorunları Artıyor

Sonraki Haber

Analiste Göre Bitcoin’de Yüzde 10 Yükseliş Beklentisi

İlgili Haberler