Kripto Paraların En Zengin İsminden Tavsiye!

Fatih Uçar

Dünyanın hacim olarak en aktif ve büyük borsası olan Binance’ın CEO’su CZ önemli tavsiyelerde bulundu. Bugün algoritmik stablecoinlerle ilgili de açıklama yapan isim, tüm algo stablecoinlerin aynı kefeye konulmaması gerektiğini söylüyor. İşte CZ tarafından son yapılan açıklamalar ve tavsiyeler. Kripto para endüstrisini neler bekliyor?

Binance CEO’su Konuştu

Dünyanın en büyük kripto platformunun CEO’su, bankaların dijital varlıkların geliştirilmesinde daha büyük bir rol oynamasını savunuyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, iki finans sektörü arasında on yılı aşkın süredir devam eden rekabete rağmen bankaların kripto ekosisteminde önemli bir işleve hizmet ettiğini söyledi.

Bankalar ve kripto, Satoshi’nin 2008’de Bitcoin teknik incelemesini yayınlamasından bu yana öfkeli. Gerçek şu ki, bankalar kripto ekosisteminde kritik bir rol sağlıyor. Benimsemelerini sürdürmeleri için onlara ihtiyacımız var, bu yüzden kripto gelişimine artan katılımlarını destekliyoruz.”

Zhao, Basel Bankacılık Denetleme Komitesi’nin (BCBS) bankaların kripto varlıklarına ne ölçüde maruz kalabilecekleri konusunda görüş alma kararının dijital varlık endüstrisi için olumlu olduğunu söyledi.

Kripto Paralar ve Bankalar

BCBS’nin birincil işlevi, dünya genelinde bankaların düzenlenmesi için standartlar belirlemektir. Bu sebepten kripto paralarla alakalı yayınladıkları tavsiye kararlar ve yönlendirmeler önemli etkilere sahiptir. Binance borsasının patronu son atılan adımla ilgili ayrıca şunları söyledi;

“Basel Bankacılık Denetleme Komitesi, bankaların bilançolarında sınırlı bir kripto envanteri tutmasına izin vermek için ayrıntılı gereklilikler ile kripto varlık risklerinin ihtiyatlı muamelesi hakkında bir kamu istişaresi yayınladı. Gereksinimlere bağlı olarak, muhtemelen yalnızca az sayıda kripto varlığı hak kazanacaktır. Ne olursa olsun, bankaların kripto varlıkları tutmasını meşrulaştırmak doğru yönde atılmış bir adımdır. Bu bir ilerlemedir.”

Milyarder, kripto para düzenlemesi konusunda “mantıklı ve tutarlı düzenleyici çerçevelerin” sektördeki büyümeyi teşvik edebileceğini söylüyor.

“Küresel olarak tutarlı, sorumlu inovasyonu mümkün kılan, kullanıcıları koruyan ve onlara seçenek sunan düzenlemeleri memnuniyetle karşılıyoruz. Bir endüstri olarak, bu alanı uzun vadede büyütecek mantıklı ve tutarlı düzenleyici çerçeveler aracılığıyla güven inşa edebiliriz.”

CEO ayrıca bugün katıldığı bir podcast yayınında Terra çöküşünün kripto para yatırımcıları, düzenleyiciler ve diğer oyuncular için önemli bir örnek olduğunu herkesin bundan ders çıkarması gerektiğini söyledi.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Hash Oranındaki Düşüş Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Kriptolar Yeniden Yeşillendi: Artışlar Yüzde 10’ları Geçiyor!

İlgili Haberler