Kripto Paraların Düzenleyici Baskısı ve ABD’nin Rolü

Bitcoin Haber

Kripto paralar, ABD ve diğer birçok bölgede artan düzenleyici baskıyla karşı karşıya. Bu durum, kripto paraların fiyat performansını olumsuz yönde etkileyebilecek bir risk olarak görülüyor. Synthetix’in kurucusu Kain Warwick, düzenleyicilerin finansal piyasaları güçlendiren şeffaf ve açık altyapının faydalarını görmezden geldiğini belirtiyor. Warwick, anlaşmazlıkların mahkeme yoluyla çözüleceğini tahmin ediyor.

ABD düzenleyicilerinin görevlerini gözden kaçırdığına inanan Warwick, DeFi piyasasının şeffaflığını ve verimliliğini artıran bir teknoloji olduğunu vurguluyor. Ayrıca, mevcut sistemden daha fazla potansiyele sahip olduğunu belirtiyor. Uniswap kararıyla birlikte, düzenleyicilerle süregelen anlaşmazlığın mahkeme yoluyla kripto lehine çözülebileceği beklentisi oluştu.

Warwick, Synthetix ekosisteminde bir verimsizlik fark ettiği için Infinex’i kurduğunu söyledi. Bu, kripto paraların global işbirliğindeki önemini yansıtıyor. Bir akıllı sözleşme geliştirilip yayınlandığında, dünyanın herhangi bir yerindeki bir geliştirici bunu daha iyi hale getirebilir ve katkı sağlayabilir.

DeFi’nin gücünün, beğenilmeyen bir kullanıcı arayüzünün düzeltilip, verimsizliğin çözülmesi için ücret talep edilebilmesi olduğunu belirten Warwick, geleneksel finansta böyle bir durumun imkansız olduğunu ve bu nedenle inovasyonun zarar gördüğünü ifade ediyor. DeFi alanındaki altcoinlerin toplam piyasa değeri bugün 42 milyar dolara kadar düştü ve birçok proje hacimsizlikten dolayı yok olma riskiyle karşı karşıya.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP’nin Menkul Kıymet Olup Olmadığı Tartışması Devam Ediyor

Sonraki Haber

SOL Coin Fiyatı Neden Yükseliyor ve Gelecek Tahminleri

İlgili Haberler