Kripto Paralarda Yaşanan Düşüşün 3 Olumlu Yanı

İlayda Peker

Bitcoin ve kripto para birimlerinde iki gün içinde ciddi düşüşler yaşanmasına ve bu durumun bir felaket olarak adlandırılmasına rağmen aslında her zaman olduğu gibi bahsi geçen durumun da pozitif yanları var…

Kripto Piyasaları İlk Ekonomik Krizini Atlattı

Bu hafta kripto para piyasasına çok büyük düşüşler yaşansa da bu durum zayıfların piyasadan çekilmesine sebep olurken, büyük kayıplara rağmen önde gelen kripto para birimlerinden hiç birinin fiyatının sıfırlanmadığını görmüş olduk. Her ne kadar Bitcoin 2008 mali krizi sebebiyle ortaya çıkmış olsa da, ilk günden bu yana hiç bir zaman ciddi bir finansal krizle karşılaşmamıştı. Bu durum göz önüne alındığında aslında krizle Bitcoin’in gayet güzel bir şekilde başa çıktığı ifade edilebilir.

Öte yandan mevcut düşüş sebebiyle kripto para yatırımcıları Bitcoin’in 3.000 doların altına inmesinden korksalar da lider kripto para birimi güzel bir sıçrama yaptı ve yönünü yukarıya çevirdi. Bu, yükseliş eğiliminin hala sağlam olduğu ve kripto pazarlarının daha önce düşünülenden daha esnek olduğu anlamına geliyor.

Yarılanmadan Önceki Düşüş

Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi önemli kripto para birimleri geçtiğimi Mayıs ayından bu yana en düşük seviyeleri gördüler. Ünlü yatırımcılar fiyat dipteyken yani herkes korku içindeyken satın alma yapmanın bir fırsat olduğunu dile getirir. Dolayısıyla fiyat yükselişe geçmeden önce bu seviyeler güzel bir satın alma fırsatı olabilir.

Öte yandan bu fırsatın çok da uzun sürmeyebileceği ifade ediliyor. Çünkü yatırımcılar kısa sürede FOMO’ya kapılarak satın alma yapmaya başladı bile… Dolayısıyla bu düşüş yarılanma sonrasında beklenen fiyat artışlarından önce bir satın alma fırsatı yaratıyor…

Güçlü Boğa Piyasası Düzeltme İle İlerliyor

Tipik olarak kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüşlerin ardından daha güçlü artış eğilimleri ile karşılaşıyoruz. 10 Aralık 2018’de Bitcoin 3.120 dolara kadar düştükten sonra 2020 yılının Haziran ayında 14.000 dolara kadar bir yükseliş yaşanmıştı.

Şu anda da kripto balinalarının yarılanma sonrası boğa koşusu için uzun vadeli pozisyonlar oluşturdukları düşünülürse orta vadede güzel artışlar yaşanacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Boğaları Ayılardan Daha Güçlü Olabilir Mi?

Sonraki Haber

Likidite Krizi Bitcoin Sayesinde Çözülebilir Mi?

İlgili Haberler