Kripto Paralar ve Blockchain The Simpsons’ta

İlayda Peker

Çok uzun yıllardır sevenleriyle buluşan ve Amerikan TV şovlarından biri olan The Simpsons‘ın son bölümünde kripto para birimlerinin ve Blockchain teknolojisinin nasıl çalıştığı açıklandı.

The Simpsons ve Kriptolar

The Simpsons’ın 31. sezon 13. bölüm ismi “Frinkcoin” idi. Bu bölümde Profesör Frink, Lisa Simpson‘a “TV’nin en sevilen bilim adamı Bay Jim Parsons” aracılığıyla kripto para birimini anlattı. Anlatım esnasında Parsons “dağıtık fikir birliğine dayalı kripto para biriminin gerçekten harika olduğunu” ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

Kripto para biriminin çalışması için, gerçekleşen her işlemin bir kaydına ihtiyacımız var. Kaydın gerçekleştiği yer dağıtık defter olarak adlandırılır. Para birimini kullandığınızda, işlem bu deftere kaydedilir. Bir defter dolduğunda, bir önceki kitap zincirine ekleriz. Bu zincir de Blockchain’dir

Bunun ardından Parsons bir şarkı ile devam etti ve bu şarkı içerisinde Bitcoin adına konuşarak şu ifadeleri kullanıyor:

Şangay’dan Grenada’ya birden çok platforma yayılmış paylaşılan ve senkronize dijital veri konsensusuyum. Her gün geleceğin parası olmaya daha yakınım. Cüzdanında değil, senin bilgisayarındayım.

Asıl ilginç olan ise Parsons’ın konuşmasının, “Satoshi’nin de kim olduğunu biliyoruz ama söylemiyoruz.” ifadeleriyle bitmesi.

Bilindiği gibi The Simpsons daha önce de geleceğe dair doğru tahminlerde bulunduğu ortaya çıkan TV şovu. Örneğin Donald Trump’ın başkan olacağı henüz böyle bir durum söz konusu değilken The Simpson’larda işlenmişti.

Dolayısıyla Bitcoin’in bu kadar köklü ve izlenen bir TV şovunda yer alması iyi bir şey…

Kaynak: The Block

 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tron CEO: “Büyük Miktarda ETH ve XRP Yatırımım Var”

Sonraki Haber

Warren Buffet Dalga Geçti: “Kripto Para Çıkarabilirim!”

İlgili Haberler