Kripto Paralar Neden Düşüyor? Bitcoin ve Altcoinlerin Durumu

Bitcoin Haber

Küresel piyasalar, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaların etkisiyle haftaya negatif başladı ve Bitcoin fiyatı 27.500 doların altına düştü. Kripto paraların kümülatif değeri 2 Ekim tarihinden bu yana düşüşte. Avalanche (AVAX) 7 Ekim’de en yüksek seviyesine ulaştı ancak sonrasında değeri düştü.

Kümülatif değerden 1 trilyon dolarlık bir toparlanma yaşandı, fakat 2 Ekim’de vadeli ETH ETF’lerinin getirdiği heyecan sonrası hacim düştü. Kripto paraların kümülatif değer grafiği incelendiğinde, düşüş sapması altcoinlerde daha fazla kaybı işaret ediyor. Eğer düşüş devam ederse, 1 trilyon dolara geri çekilme ve altcoinlerde %7’lik bir gerileme bekleniyor.

DXY artışı, petrolün 100 doları hedeflemesi, ABD enflasyon verisinin açıklanması ve Fed üyelerinin negatif açıklamaları gibi faktörler kripto para piyasasını olumsuz etkiledi. Bitcoin fiyatı, benzer şekilde trend çizgisini aştı ve satış baskısı ile fiyat aşağı indi. Eğer 28.000 dolarlık direnç aşılamazsa, Bitcoin’in 26.000 dolara kadar düşmesi bekleniyor.

Eğer direnç bölgesi olan 28.143-28.300 dolar seviyesi geri kazanılırsa, Bitcoin fiyatının 29.500 dolara ve ardından 32.000 dolara çıkması bekleniyor. AVAX Coin ise düşüş devam ederse 9,2 dolara kadar inebilir ya da %25 artışla 12,3 dolara çıkabilir. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatilite ve risk taşıdığını unutmamalı ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altcoinlerde Beklenen Yükseliş: Litecoin, Solana ve Polygon

Sonraki Haber

“Bitcoin’de Yükseliş Trendi Başladı mı? Analist Jason Pizzino’dan Önemli Değerlendirmeler”

İlgili Haberler