Kripto Para Yorumları

İlayda Peker

Kripto para birimlerinde özellikle son 1 aydır ciddi bir boğa piyasası yaşanıyor ve boğa piyasası Bitcoin liderliğinde gerçekliyor. Bitcoin her geçen gün yeni rekorlara imza atarken altcoin’lerin hareketleri büyük bir önem taşıyor.

Uzmanların Bitcoin Yorumları

Bitcoin fiyatının 28.500 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi geçmiş olması 30.000 doların yakın zamanda görülebileceği yorumlarını da beraberinde getirdi. Her ne kadar zaman zaman reddedilmeler ile karşılaşılsa da uzman isimler BTC’de yükselişin bir süre daha devam edeceğini düşünüyor.

Analistlere göre Bitcoin’de yükselişin devam etme olasılığı bulunuyor. Çünkü Bitcoin fiyatı reddedilmenin ardından yeniden yukarı doğru harekete etmeye başladı ve bu da 25.800 dolar bandında ciddi bir destek olduğunu gösteriyor. Uzman isimler eğer BTC 25.000 doların üzerindeki yerini korumayı başarabilirse 2021’de de yükseliş grafiğini sürdürebileceğini ifade ediyor.

Ancak bunun yanında bazı analistlere göre BTC çok ciddi bir düzeltme ile karşı karşıya da kalabilir. Çünkü Bitcoin’in Eylül-Ekim aylarında 10.000 ile 11.000 dolar bandında seyrettiği düşünülürse yüzde 150 gibi bir artışın sadece üç ayda yaşandığı görülüyor. Bu da daha kısa bir sürede derin bir düşüşü getirebilir.

Bitcoin Yorum

Bitcoin fiyatının artışı ile lider kripto para biriminin piyasa değeri de arttı ve Bitcoin ödeme VISA’yı piyasa değeri bakımından geride bıraktı. Ancak yapılan bazı yorumlarda bu karşılaştırmanın adil olup olmadığını tartışılacağı ifade ediliyor. Çünkü Bitcoin, esasen eşler arası bir yazılım protokolü iken, Visa kâr amacı gütmeyen bir şirkettir.

Ancak Bitcoin’in Visa’nın değerini aşmış olması her şeyden önce sembolik bir durum olarak karşımıza çıkıyor ve Bitcoin’in mevcut piyasa değeri teorik olarak BTC’yi dünyanın en büyük on üçüncü şirketi yapıyor.

XRP Yorum

Ripple ile ilgili son zamanlarda yapılan yorumlara bakıldığında durum hiçte iç açıcı olmadığı görülüyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun hem şirket olarak Ripple’a hem de şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve şirket kurucu ortağı Chris Larsen’a dava açması Ripple’da deprem etkisi yarattı.

Ayrıca borsaların XRP’yi delist etmesi ya da XRP işlemlerini askıya almasının fiyatı düşürdüğü ve daha da büyük düşüşlerin yaşanabileceği yorumları yapılıyor.

Ethereum Yorum

Ethereum bu yılın başlarında lider kripto para birimi Bitcoin’den bile daha iyi performans sergiledi. Ancak her ne kadar sonrasında BTC liderliği yeniden ele almış olsa da Ethereum (ETH) 2018 yılından sonra ilk defa 700 doların üzerine çıkarak yatırımcının yüzünü güldürdü.

Ethereum hakkında yapılan yorumlara bakıldığında özellikle 2021 yılında ETH’nin yılı olacağının düşünüldüğü görülüyor. Analistler öncelikle 1.000 dolarlık önemli seviyenin sonra da tüm zamanlar rekorunun kırılmasını bekliyor. Ancak bu noktada bir altcoin sezonunun başlayaıp başlamayacağı konusunundaki tartışmaların da devam ettiğini belirtmek gerekiyor.

Litecoin Yorum

Litecoin’in de (LTC) ETH ile birlikte altcoin sezonunun başlaması halinde önemli bir rol oynayacağı düşünülüyor. Litecoin fiyatı son zamanlarda oldukça pozitif bir ivme çiziyor ve bu ivme ile birlikte yükselişin devam etmesi bekleniyor.

Uzmanların LTC yorumların bakıldığında ise ilk hedefin 154 dolar olduğu görülüyor. Bu noktadan sonra ise yükselişin devam etmesi halinde 200 dolarlık direncin kırılacağı düşünülüyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yıl Bitmeden 30.000 Doları Görecek Mi?

Sonraki Haber

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 28/12/2020

İlgili Haberler