Kripto Para Topluluğu Alabama Senatörü İçin Harekete Geçirdi! Senatör Çok Kızacak!

Fatih Çetin

Dijital haklara odaklanan kar amacı gütmeyen bir kurum olan Fight for the Future kripto para topluluğundan bağış toplayarak harekete geçti. Alabama senatörüne saldıran bir reklam panosu Birmingham’a yerleştirildi. Senatörü hedef alan reklamda kripto paralar savunuluyor.

Senatör Neden Hedef Alınıyor?

Şubat ayında yeni seçimlerde aday olmayacağını açıklayan 87 yaşındaki milletvekili kripto para vergisindeki önemli düzenlemeye itiraz etmişti. Yıllardır görev yapan Sen. Richard Shelby belki de verdiği oy sebebiyle ilk defa bu kadar konuşuldu. Kripto para topluluğunun öfkesini üzerine çeken milletvekili ağır kripto para düzenlemesindeki itirazının bedelini daha uzun süre ödeyecek gibi görünüyor.

Shelby, oyu karşılığında 50 milyar dolarlık ek savunma harcaması talep etti. Bu, Senatör Bernie Sanders (D-Ver) ile bir anlaşmazlığa yol açtı ve bu da nihayetinde kripto düzenlemesinin yeniden ele alınmasına sebep oldu.

Oy Vermeseydi Ne Değişirdi?

Eğer Sen. Richard Shelby, 87 yıllık ömrünün kalan birkaç dakikasında daha sessiz kalabilseydi geniş kapsamlı kripto düzenlemesi yatırımcıları etkilemeyecek şekilde yeniden ele alınacaktı. Düzenlemedeki “komisyoncu” kavramı borsalar dışında bu işten para kazanmayan çok fazla grubu hedef alıyor ve bu durum Amerikalı kripto para yatırımcılarının ciddi anlamda canını sıkıyor.

Her şeyi berbat eden milletvekili daha sonra geri adım atsa da her şey bitmişti. Kripto düzenlemesinin detaylandırılmasını desteklediğini açıklayan Shelby ülkenin güvenliğinin çok daha önemli olduğunu söyledi.

Bu haftanın başlarında House Democrats, tartışmalı mevzuatta herhangi bir değişikliği içermemek için oy vererek kripto para topluluğunun lobicilik çabalarına bir darbe daha indirdi.

Fakat yine de iyi haberler var, Bloomberg haberine göre ABD Hazine Bakanlığı konuyu istismar etmeyecek. Yani kripto para madencileri, marjin işlem açan yatırımcılar, blockchain yazılım geliştiricileri ve kripto para donanımı üreticileri ek vergilere muhatap olmayacak. Bu haber 13 Ağustos tarihinde ajanslara düştü ancak mevcut düzenlemedeki geniş kapsamlı başlık Amerikalı yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor.

Belki de kripto para topluğunun Sen. Richard Shelby üzerine kurduğu bu baskı gelecekteki düzenlemelerde siyasileri tedirgin edebilir.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sosyal Medya Devi NFT’leri de Cüzdanına Entegre Edebilir!

Sonraki Haber

Bu Gösterge Bitcoin (BTC) İçin Artış Sinyali Veriyor!

İlgili Haberler