Kripto Para Şirketi Matrixport, Kripto Para Piyasasına Yön Çizecek Gelişmeleri Değerlendirdi

Bitcoin Haber

Kripto para şirketi Matrixport’un son raporunda, iflas eden kripto para borsası FTX’in en az 3.4 milyar dolar değerinde kripto para satması gerektiği ve bunun altcoinler için çalkantılı bir döneme neden olacağı belirtildi. FTX’in 2023 sonuna kadar rezervlerindeki kripto paraları satmaya devam edeceği ifade edildi.

Matrixport, FTX’in piyasadaki tek büyük satıcı olmadığına dikkat çekti. Araştırma direktörü Markus Thielen, kripto risk sermayesi fonlarının da yatırımcılarına paralarını geri vermek için baskı altında olduğunu ve bu fonların altcoinlerin önemli satıcıları olarak kalacağını vurguladı.

Matrixport, ayrıca bazı altcoinler hakkında da uyarılarda bulundu. Bunlardan biri, VC yatırımcıları tarafından yüksek miktarda tutulan altcoin Solana (SOL) oldu. SOL’un şu an FTX’in potansiyel satışları nedeniyle değer kaybettiği belirtildi.

Bir diğer uyarılan altcoin ise ApeCoin (APE) oldu. Matrixport, APE’nin 17 Eylül’de gerçekleşecek olan token kilidi açma işleminden sonra fiyatının düşeceğini belirtti. Ayrıca, Axie Infinity (AXS) adlı altcoinin de 20 Ekim’de gerçekleşecek token kilidi açma işleminden sonra fiyatının düşeceğini ifade etti.

Matrixport, bu gelişmelerin kripto para piyasasına büyük etkisi olacağını ve yatırımcıların bu durumu dikkate alarak hareket etmesi gerektiğini vurguladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Düşüşe Rağmen Yükselen Altcoin: Trust Wallet Token

Sonraki Haber

JP Morgan’dan Bitcoin Fiyat Tahmini: Dip Bölgeye İndi ve Ralli Başlayabilir

İlgili Haberler