Kripto Para Piyasasının En Büyük Savunucusu: Bitcoin Yıllık Fiyatlarında Büyük Artış Sağlayacak

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasının en büyük savunucularından biri, Bitcoin’in yıllık fiyatlarında %100’ün üzerinde artış sağlamak üzere kendini yeniden kanıtlayacağını iddia etti. Hedge fonu Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, kripto sektörünün geniş bir zemine yayılmaya devam edeceğini açıkladı.

Bitcoin Ekim ayını %29’luk bir artışla kapatarak 2023’ün en iyi ikinci ayını yaşadı ve bu süreçte 18 ayın en yüksek seviyelerine geri döndü. Ancak ekonomik koşulları göz önünde bulunduran Pantera’dan Morehead, aşırı değerlenmiş hisse senetleri olarak tanımladığı bir başka riskli varlık sınıfından endişe duyuyor.

Morehead, faiz oranlarının son yirmi yılın en yüksek seviyesine ulaştığı ABD’de değişen makro koşullara atıfta bulundu ve geleneksel piyasalarda bir durgunluk olabileceğine dikkat çekti. Bu dikkat çeken öngörüye rağmen Morehead hem Bitcoin hem de altcoin kralı Ethereum için övgü dolu ifadeler kullandı ve Bitcoin’in her yıl iki katından daha fazla artacağını iddia etti.

Bitcoin fiyat performansının son dönemlerin zirvesine çıktığı bu zamanlarda Bitcoin yatırımcıları için sadece yeni bir senaryo söz konusu oluyor. Buna göre 2024 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen halving etkinliği için birçok yatırımcı büyük bir geri çekilmenin başlayabileceğinden endişe ediyor.

Trade platformu DecenTrader’ın kurucu ortağı Filbfilb’e göre bu geri çekilme büyük bir ihtimalle halving etkinliğinden bir ay önce gerçekleşecek. Yani ünlü isim 2024 Mart ayında bir satış yaşanacağını düşünüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin, Stablecoin Arz Oranı Verisiyle Yükselişe Geçiyor

Sonraki Haber

BitMEX Kurucusu Arthur Hayes, Kripto Piyasasındaki Boğa Koşusu Hakkında Tahminlerde Bulundu

İlgili Haberler