Kripto Para Piyasasında Yeniden Canlanma Sinyalleri

Bitcoin Haber

20 Kasım itibarıyla yatırımcıların güven ortamının yeniden tesis edildiği ve kripto para fiyatlarında artış beklentisinin tazelendiği görüldü. Bitcoin Spot ETF’nin olası onayı ve piyasada dolaşan söylentiler, son dönemdeki artışın tetikleyicisi oldu.

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında yükseliş eğilimi tersine dönerek, yatırımcıların temkinli davranışları nedeniyle bazı kazançlar silindi. BlackRock, geçen hafta bir Spot Ethereum ETF dosyası sunsa da, SEC’in kararlarıyla ABD’deki tüm ETF’lerin onayı geciktirildi.

21 Kasım Salı günü açıklanacak FOMC tutanakları, ABD ekonomisinin mevcut durumu ve Fed’in yakın zamanda faiz oranlarında yapabileceği değişiklikler hakkında yatırımcılara bilgi verecek olmasıyla, yatırımcılar için kritik öneme sahip.

Bitcoin’in fiyatı 37,142 dolar civarında işlem görürken, işlem hacmi yüzde 20.11 artarak 14 milyar dolara ulaştı. Kripto paralardaki son yükseliş, geçtiğimiz 7 günlük periyotta yüzde 0.53’lük bir artışla, son kayıplardan kısmen toparlanmaya da yardımcı oldu.

Ethereum fiyatında yüzde 2.45’lik bir artış yaşanarak 2,002.57 dolara yükselirken, XRP yüzde 2.69’luk bir artışla 0.6239 dolara çıktı. Uzun süreli düşüşün ardından Solana yüzde 3.38 artışla 59.98 dolara yükseldi. Cardano’nun fiyatı da yükselerek 0.3832 dolara ulaştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

OpenAI’nin Yeni Geçici CEO’su Twitch’in Eski CEO’su Emmett Shear Oldu

Sonraki Haber

Yatırımcılar Kazançlarından Yararlanmak İçin $GFOX Mu Satın Alıyor? 

İlgili Haberler