Kripto Para Piyasasında Güvenlik Sorunları ve Dolandırıcılık Vakalarındaki Artış

Bitcoin Haber

Lloyds Bank’a göre, Birleşik Krallık’taki büyük dört bankadan biri olan bu bankanın raporuna göre, kripto para yatırım dolandırıcılıkları hakkında mağdur bildirimleri, 2022’nin aynı dönemine göre %23 artış gösterdi. Kripto para piyasasındaki güvenlik meselesi her geçen gün daha fazla tartışılıyor.

Sosyal medyada yayınlanan sahte reklamlar nedeniyle kripto para yatırımcılarının dolandırıcılık şemalarının kurbanı olma tehdidiyle karşı karşıya kaldıkları belirtiliyor. Kripto para yatırım dolandırıcılıklarının her bir mağduru, bu yıl ortalama £10,741 (£8,562 geçen yıl) kaybetti ve bu rakamlar diğer tüketici dolandırıcılıklarından kaynaklanan zararları sürekli aşmaktadır.

Rapora göre, bu dolandırıcılık yöntemi özellikle 25-34 yaş arası grubu etkiliyor. Tüm vakalar incelendiğinde, bu yaş grubunun %25’i bu aldatıcı yönteme kanıyor. Suç örgütleri, dolandırıcılık yaparak daha fazla kurbanı kandırmak için stratejilerini sürekli güncelliyorlar.

Genç yatırımcılar, kripto para ticareti yoluyla hızlı zenginlik vaadiyle cezbolunuyor. Potansiyel kripto para yatırımcıları genellikle bir dolandırıcılığa kurban gittiklerini anlamadan önce ortalama üç ödeme yapıyorlar. Mağdurların ilk işlemden itibaren bankalarına bildirimde bulunmaları yaklaşık 100 gün sürüyor ve ne yazık ki, bu süre zarfında fonlar geri alınamıyor.

Lloyds Bank’ın bu çarpıcı raporu, kripto para borsası Coinbase’in raporu ile uyumlu ve genç Amerikalılar da dahil olmak üzere genç neslin, kripto sektörü de dahil olmak üzere geleneksel olmayan yollarla finansal bağımsızlığa daha açık olduğunu gösteriyor. Genç nesil, modernize edilmiş bir sistem ve yenilenmiş bir Amerikan Rüyası olarak görülen ekonomik fırsatları keşfederek benimsiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SOL Coin Fiyatında Büyük Yükseliş

Sonraki Haber

LINK Coin Piyasada Hareketleniyor: Yatırımcılar Yükseliş Bekliyor

İlgili Haberler