Kripto Para Piyasasında Gözler ABD’den Gelecek Haberlerde

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, özellikle ABD’den gelen haber akışıyla birlikte Bitcoin fiyatındaki dalgalanmaların arttığı bir dönemden geçiyor. Yazının yazıldığı sıralarda Bitcoin 37,015 dolar seviyesinde işlem görüyor ve önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Vadeli işlemler piyasasında işlem yapan yatırımcılar neye dikkat etmeli?

ABD Adalet Bakanlığı’nın, geçtiğimiz saatlerde devam eden süreçle ilgili kamuoyuna sunduğu gelişmeye göre, kripto para piyasasıyla ilgili yaptırım kararları Türkiye saati ile 23:00’te açıklanacak. Özellikle Binance ile ilgili gelişmeler kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilecek.

Ünlü Türk yatırımcısı ve analisti anlcnc1, kripto para borsası Kraken’deki bir cüzdanın 5,000 Bitcoin’i Kraken’a ait başka bir cüzdana aktardığını ilginç bir tweet ile paylaştı. Alıcı cüzdanın borsanın cüzdanı olması başka bir merak konusu haline geldi.

Binance’in ABD tarafından kendisine kesilen 4 milyar dolarlık cezayı ödemek için 185 milyon dolarlık işlemle Bitcoin satarak fiyatta önemli dalgalanmalara sebep olacağı iddia ediliyor.

Bitcoin’in iki saatlik grafiğindeki ilk dikkat çekici yapı, yükselen kanal formasyonudur. Bu yapıda hacimli bir direnç kırılması gerçekleşmiş ve bu hareketten sonra önemli bir düzeltme yaşanmıştır, bu yapı bir boğa tuzağı olabilir. Destek çizgisinin üç kez kırılması ve bu kırılmaların iğne benzeri olması vadeli işlemler piyasasındaki yatırımcılar üzerinde baskı oluşturmuş olabilir. Bu tür aldatıcı hareketler yatırımcıları oyundan çıkarabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance ile ABD Adalet Bakanlığı Arasında Anlaşma İmzalanıyor

Sonraki Haber

Bitcoin Diamond: Bitcoin’in Yeni Forku ve Satın Alma Rehberi

İlgili Haberler