Kripto Para Piyasasında Binance CEO’sunun Olası İstifası ve Bitcoin’in Geleceği

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı son birkaç saatte ani iniş çıkışlar yaşayarak tekrar 37,100 doların üzerine çıktı. Kripto para piyasasında yüksek volatilite devam ediyor ve yakın zamanda yapılacak açıklamalar kripto paralar için yeni bir dönüm noktası olabilir. Yatırımcıların heyecan duyduğu birçok detay var.

Forbes tarafından yayınlanan ve içeriden kaynaklara dayanan bir rapora göre, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile Adalet Bakanlığı arasında 4 milyar dolarlık bir ceza anlaşmasının ardından görevinden istifa edebileceği iddia ediliyor. Daha önce Zhao, artan düzenleyici baskı günlerinde gerekirse yerime başkasının gelebileceğini söylemişti.

Anlaşma, Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ile yapılacak. Forbes kaynaklarına göre, SEC, Binance US ve SEC arasındaki kayıt dışı menkul kıymet satışı da dahil olmak üzere, bu anlaşmanın dışında çeşitli suçlamalarla devam edebilir. İlginç bir şekilde, CZ’nin sessiz kalması, bugün (GMT+3) 23:00’de yapılacak olan açıklamanın gerçekten Binance borsasıyla ilgili olabileceğine işaret ediyor.

Kripto para birimlerinin yükselişi ile ilgili olarak, ana motivasyon piyasa yapısındaki risklerin azaltılmasıyla ilgilidir. Yoğun gündem arasında, bugün ABD Adalet Bakanlığı’nın açıklamalarından bir saat önce Fed tutanaklarının yayınlanacağı unutulmamalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano’nun ADA Fiyatında Yükseliş Beklentisi ve On-chain Metriklerin Etkisi

Sonraki Haber

Fantom Vakfı, Güvenlik Açığını Kapattı

İlgili Haberler