Kripto Para Piyasası Kızıla Büründü: Düşüşler Ne Anlama Geliyor?

İlayda Peker

Dün gece başlayan düşüş trendi bugün sabaha saatlerinde de devam etti ve lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 60.300 dolarlık seviyeye kadar geriledi. Dolayısıyla bu durum ayıların yeni bir hakimiyet kurmaya çalıştıkları yorumlarının yapılmasına sebep oldu. Peki, bu seviyeden son BTC’yi ve kripto para birimlerini ne bekliyor?

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Bitcoin fiyatı 10 Kasım’da 69.000 dolar ile rekor kırdıktan sonra bir düşüş trendi başlattı. 10 Kasım’dan bu yana aşağı yönlü bir grafik çizen BTC, yazının kaleme alındığı an itibari ile 60.900 dolar bandında seyrediyor.

Bu noktada şu an için 60.000 dolarlık desteğin çalıştığı görülüyor. 60.000 doların altında ise ilk desteğin 57.000 dolar olacağı görülüyor. Bu noktada analistler şu anda CME gap’inin bir yansımasının yaşandığını ve düşüşün normal olduğunu ifade ediyor.

Buna ek olarak bazı analistler yeni bir yükseliş öncesinde düşüşün daha da derinleşebileceğini ve 57.000 dolarlık desteğin de test edilmesinden sonra yeni bir artışın başlayacağını ifade ediyor. Ancak analistlerin bazıları bu noktada dip seviyenin görülmüş olduğunu dolayısıyla daha fazla düşüş beklemediklerini de dile getiriyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’in geri çekilme hamlesi altcoin’lerin de gözle görülür düşüşler yaşamasına sebep oldu. Örneğin; piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH) son 24 saat içinde yaklaşık olarak %8 geri çekilirken, Binance Coin (BNB) %4,5, Solana (SOL) %5,8 ve Cardano (ADA) %4,6’lık düşüşler yaşadı.

Altcoin’lerin yeniden artışa geçebilmesi için ise Bitcoin’in tekrar yönünü yukarı çevirmesi gerekecek. Bu sebeple yatırımcıların bu noktada temkinli ve stoplu şekilde devam etmelerinde fayda var.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası, Lider Bitcoin’in Geri Çekilmesiyle Kızıla Büründü

Sonraki Haber

Kripto Paralarda Yaşanan Son Düşüş Kışın Geldiğinin Habercisi Mi?

İlgili Haberler