Kripto Para Piyasalarında Yükseliş Trendi Devam Edecek mi?

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, spekülasyon ve tahminlerin hâkim olduğu bir ortamda, piyasa gözlemcileri ve analistler kripto paraların geleceği hakkında farklı görüşler sunmaktadır. Kripto dünyasının önde gelen isimlerinden Arthur Hayes, Bitcoin ve altcoinlerin yükseliş trendinin devam edeceğini öngören önemli bir açıklama yaptı.

Hayes, Reverse Repo (RRP) işlemlerindeki azalmanın, Hazine Genel Hesabı (TGA) sabit kalırken, Kasım ayının başından bu yana piyasaya yaklaşık 200 milyar dolarlık bir likidite enjeksiyonu olduğuna işaret etmektedir. Hayes’in analizine göre, bu likidite akışı, Bitcoin ve altcoinler gibi riskli varlıklar için bir rüzgar gibi olacak ve piyasadaki genel yükseliş trendinin devam edeceğini göstermektedir.

Bu finansal araçların işleyişini anlamak, Hayes’in perspektifini anlamak için gereklidir. RRP, Federal Rezerv (Fed) tarafından kısa vadeli faiz oranlarını kontrol etmek ve banka rezervlerini yönetmek için kullanılır. RRP’deki bir azalma, fonların bu ters repo anlaşmalarından çıkarak finansal sistemde daha fazla likidite olduğunu gösterir.

Diğer yandan, TGA, ABD Hazinesi’nin Fed ile olan nakit dengesini tuttuğu hesaptır. Azalan RRP’ye karşın sabit kalan TGA, piyasada likiditenin bilinçli bir şekilde korunduğunu gösterir.

Hayes’in boğa piyasası tahmininin temeli, bu likiditenin daha yüksek getiri sağlayan varlıklara akacağı ve kripto paraların en büyük yararlanıcısı olacağı yönündedir. Düşük faiz ortamında, getiri arayışı yatırımcıları daha fazla riske itmektedir ve yüksek büyüme oranlarına sahip yüksek volatilite varlıkları olan BTC gibi varlıklar tercih edilmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana Labs, Saga Akıllı Telefonunun Güvenlik Açığı İddialarını Reddetti

Sonraki Haber

Bitcoin Rallisinin Ardındaki Sebepler

İlgili Haberler