Kripto Para Piyasalarında Yeni Hareketlilik: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin Haber

Bitcoin, 10 Kasım Cuma günü 37.500 dolar seviyesini test etti ancak momentumunu sürdüremedi ve dün 38.000 dolardan geri çekildi. Kripto para birimlerinin kralı olarak görülen Bitcoin’in son 20 gündür devam eden yükselişi, önceki rallilerden farklı bir seyir izliyor. Yatırımcılar, son 1,5 yılda görülen sahte rallilerden farklı, gerçek bir değişiklik yaşandığına giderek daha fazla ikna oluyorlar. Peki, altcoinlerin mevcut durumu nasıl?

Bitcoin rallisinden önce, Telegram’ın desteğiyle iyi günler geçiren TON Coin, 8 Kasım’a kadar 2.59 dolara ulaşarak rallisini sürdürdü. Ancak yatırımcılar için boğa sezonuna geçiş dönemlerinde kar almak zor bir karar olabilir. Yeterli kar oranlarına ulaşan yatırımcılar TON Coin için bu zor kararı aldılar. TON Coin fiyatı düşüş trendine girmedi ancak Bitcoin’in desteğiyle 2.59 ile 2.77 dolar arasındaki direnç bölgesini aşması gerekiyor.

Altcoinlerdeki rallilerin hızlanacağını görmemiz durumunda TON Coin için hedef 4.03 dolar. Ancak, karlı yatırımcılar ters bir senaryoda fiyatı 2 dolarlık destek seviyesine kadar düşürebilir.

Chainlink ise 8 Kasım’da 15 dolara ulaştıktan sonra ertesi gün ralliyi sürdürmeye çalıştı. Ancak burada da kar realizasyonu etkili oldu. Düşüş trendi devam ederse fiyat 13.24 dolara gerileyebilir. Ancak 15 doların üzerindeki kapanışlar 18 ve 20 dolarlık hedefleri gündeme getirebilir. Destek seviyesinin altındaki kapanışlar fiyatın 11.94 dolara kadar düşmesinin önünü açabilir.

MATIC Coin fiyatı 0.7 doları aştı ve 0.83 dolara ulaştı. Kar realizasyonunun zayıflaması durumunda yeni zirvelere ulaşabilir. Mevcut hedefler 0.89 ve 1.29 dolar. Sürpriz ralliler şu anda altcoinlerde FOMO yaratırken, BTC’nin tekrar hareketlenmesi çift dip formasyonunun hedefine ulaşmak için yeterli olabilir. LUNA ve FTT gibi altcoinlerin %50’den fazla arttığı bir ortamda, MATIC Coin gibi büyük altcoinler de benzer hareketler yapabilir. En kötü senaryoda fiyatın 0.7 dolara düşmesi bekleniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin İçin Düzeltme Beklentisi: Uzman Analisti Uyarıyor

Sonraki Haber

Kripto Para Tahminleri: CHZ, CEEK, LUNC ve AVAX’da Yükseliş Devam Edecek mi?

İlgili Haberler