Kripto Para Piyasalarında Güncel Durum: SOL ve CHZ Analizi

Bitcoin Haber

Yeni haftaya 37,000 doların üzerinde başlayan BTC fiyatının, altcoinlerde de bir artışa sebep olduğu görülmektedir. Binance yerleşimiyle ilgili haberlerin dün BTC fiyatını kısa bir süreliğine 37,750 dolara çıkarması, 38,000 dolarlık bir testi beraberinde getirmedi. Peki popüler kripto paraların güncel durumu nedir ve son verilere göre bir yükseliş eğilimi devam edebilir mi?

SOL Coin fiyatı dünden bu yana yaklaşık %6 düşüş gösterdi ve işlem hacmi %15’lik bir artışla 2 milyar dolar sınırının üzerinde. Artan hacim, hakim satış baskısının olduğunu gösteriyor. Binance yerleşim sürecinin olumsuz yönüne odaklanan yatırımcılar temkinli kalmayı tercih ediyorlar. Bu yazının yazıldığı sırada SOL Coin, 56.75 dolardan alınıyor.

SOL Coin için 45 dolarlık eşik, daha hızlı bir yükseliş eğilimi için önemliydi ve bu seviyenin aşılmasının ardından ralli 68 dolar sınırına kadar devam etti. Ancak, beş ardışık yeşil mumun ardından ilk kırmızı mum belirdi ve tatmin edici bir kar elde etmek isteyenler satışa geçti. Eğer fiyat 50 doların altında kapanmaya başlarsa, bu 45 dolar eşiğine geri dönüşe yol açabilir.

Eğer SOL Coin fiyatı 48-50 dolar aralığını kaybederse, 40-38 dolarlık desteğe geri çekilebilir. Bunun altında, teknik olarak 27 ve 20 dolar seviyelerine düşüş mümkündür. GSOL tarafından desteklenen ralli, güvenin hızla düşmesi nedeniyle 16 Kasım’da durakladı. Fiyat artışı, aşırı talep nedeniyle oluşan fiyat şişmesi devam ederse, spot piyasada 200 doların (GSOL birim fiyatı) üzerinde bir fiyat artışı görülebilir.

Fan token yatırımcılarının favori altcoini CHZ Coin, 0.076 dolar civarında dolaşmaya devam ediyor. CHZ Coin fiyatı 9 Haziran’da girdiği paralel kanaldan kurtulmadıkça ve haftalık 0.078 ve 0.085 dolar üzerinde kapanışlar görmedikçe düşüşe mahkum görünüyor. Güçlü bir satış dalgası durumunda ilk güçlü destek 0.065 dolar seviyesinde olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Audius Coin: Merkezi Olmayan Müzik Platformunun Kripto Parası

Sonraki Haber

Kripto Balinaları XRP Piyasasında Büyük Hareketler Yapıyor

İlgili Haberler