Kripto Para Karıştırıcı Tornado Cash’e Yapılan Yaptırımlara Dava Açıldı

Bitcoin Haber

Tornado Cash kullanıcıları, ABD Hazine Bakanlığı tarafından kripto para karıştırıcıyı yaptırım listesine almasının ardından federal mahkemede temyize başvurdu. Joseph Van Loon, Tyler Almeida, Alexander Fisher, Preston Van Loon, Kevin Vitale ve Nate Welch’i temsil eden avukatlar, 13 Kasım’da ABD Beşinci Devre Temyiz Mahkemesine bir dilekçe sundular.

Avukatlar dilekçede, Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash’e yaptırım uygularken yetkilerini tanınmayacak ölçüde genişlettiğini savunuyorlar. Teksas federal bir hakimin Ağustos ayında verdiği karara göre, kripto karıştırıcı, Dış Varlıkları Kontrol Ofisi’nin yasal düzenleyici yetkisi altında yaptırıma tabi tutulabilir. 13 Kasım’da sunulan başvuruda, Hazine Bakanlığı’nın eyleminin yasa dışı olduğu ve İdari Prosedür Yasası altındaki yasal yetkileri aştığı belirtiliyor.

Davanın açıklamasına göre, Tornado Cash ile ilişkili akıllı sözleşmeler değiştirilemez ve sahipsiz olduğu için, Hazine’nin yaptırımlı mülk tanımını karşılamıyor. Temyiz başvurusu ayrıca, Tornado Cash kullanıcılarının akıllı sözleşmelerinde yasal, adil veya yararlı bir çıkarları olmadığını iddia ederek Hazine’nin çıkar tanımını da sorguluyor.

Başvuru, altı birey tarafından Eylül 2022’de başlatılan bir davanın en son hukuki adımıdır. Dış Varlıkları Kontrol Ofisi, Tornado Cash’i Ağustos 2022’de Özel Olarak Belirlenmiş Ulusal kişiler listesine ekledi, bu hamle endüstri içinde eleştiri ve öfkeye yol açtı.

Coinbase Baş Hukuk Müşaviri Paul Grewal, 13 Kasım’da bir tweet ile davacıların çabalarına destek verdiğini belirterek, temyiz mahkemesinin dilekçeyi dikkatlice değerlendirmesi gerektiğini ifade etti. Kripto para borsası, dava Eylül 2022’de açıldığından beri Van Loon ve diğer davacıları açıkça destekliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Michael Burry’nin 2023 Tahminleri ve Yatırımcılar İçin Dersler

Sonraki Haber

Kakarot zkEVM Platformu Başarılı Finansman Turunu Tamamladı

İlgili Haberler