Kripto Para Hırsızlığı: Sahte Skype Uygulamasıyla Dolandırıcılık

Bitcoin Haber

Kripto para dünyasında yeni bir hacker saldırısı gerçekleşti. Bu kez dolandırıcılar, sahte bir Skype uygulaması kullanarak kripto para hırsızlığı yaptılar. Blockchain güvenlik şirketi SlowMist, konuyla ilgili detayları paylaştı.

Bir yatırımcının, sahte Skype uygulamasını kullanmasının ardından kripto parasını kaybettiği bilgisi verildi. İlk incelemelere göre, suçun arkasında kötü şöhretli bir grup Çinli hacker bulunuyor. Bu saldırganlar aynı zamanda Web3 işlemlerini hedef alan eylemleriyle tanınıyor.

Saldırganların, kullanıcıların kişisel bilgilerine erişim izni isteyen sahte Skype uygulamasını kullanarak para çaldıkları yöntemleri açıklandı. Kullanıcılar, gerçek Skype’ı kullanıyor olduklarına inandıkları için şüphelenmediler. Hackerlar, kişisel bilgilerini elde ederek bir sonraki adımlarını daha da kolaylaştırdı.

Hackerların bir sonraki adımı, kripto para cüzdanlarına erişmek oldu. Kullanıcıların mesaj geçmişini izleyerek, cüzdana erişim sağlayabilecek şifreli kelimeler varsa bunları elde ettiler ve cüzdana kolayca eriştiler. Ardından cüzdandaki kripto paraları kendi adreslerine transfer ettiler.

SlowMist, geçtiğimiz yıl yaşanan sahte Binance phishing olayındaki yöntemin bu olayla aynı olduğunu belirtti. Bu işlemlerde çalınan kripto paraların değeri oldukça yüksek. Yaklaşık 200.000 dolar değerinde kripto para çalındı. Son olarak, SlowMist çalınan adresleri kara listeye aldı ve bu tür uygulamaları indiren kullanıcıları uyararak resmi indirme kanallarını kullanmaları konusunda uyardı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DFI.Money (YFII): DeFi Platformu ve Yönetişim Tokeni

Sonraki Haber

Ethereum ve Fetch.ai İçin Ralli Tahmini

İlgili Haberler