Kripto Para ETF’lerinde Yeni Dönem: Bitwise ve ProShares Yatırımcıları Hedefliyor

Bitcoin Haber

SEC, bir dizi onay verirken, kripto para yatırımcıları, ETF’lerin fiyat artışında önemli bir katalizör olduğunu belirtiyor. Ancak Spot ETF’ler için henüz bir onay alınmamıştır. Bu durum, fon ihraççılarını alternatif yollar aramaya ve kurumsal yatırımcıları çekmeye zorluyor.

Kurumsal talepteki azalışa rağmen, fon şirketleri kripto para piyasalarında alternatifler üretmeye devam ediyor. Önümüzdeki hafta birçok vadeli kripto para ETF’i başlatılması bekleniyor. BTC için zaten onaylı vadeli ETF’ler bulunurken, ETH ve BTC’nin eşit dağılıma sahip olduğu fonlar da piyasaya sunulacak.

ProShares ve Bitwise, bu ETF’lerin izahnemelerini sundu. Bitwise Asset Management, Amerika’nın en büyük kripto endeks fonu yöneticisi olarak, iki yeni ETF’yi 2 Ekim Pazartesi günü listelemeyi ve işlem görmeye başlamayı planlıyor.

Bunlardan biri olan AETH, Chicago Mercantile Exchange’deki Ether vadeli işlem sözleşmesine yatırım yapmayı hedefliyor. Fon saklayıcısının Bank of New York Mellon olması bekleniyor. Bitwise Bitcoin and Ether Equal Weight Strategy ETF ise ETH ve BTC sözleşmelerine eşit ağırlıkta yatırım yapmayı planlıyor. Bu sayede, iki kripto devine aynı anda yatırım yapmayı hedefleyenler tek bir ETF ile bu imkana sahip olabilecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’nin Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları Verisi Açıklandı: Bitcoin ve Altcoinler üzerindeki Etkisi

Sonraki Haber

Bitcoin’in Kritik Direnci 27.000 Dolar: Analiz ve Tahminler

İlgili Haberler