Kripto Para Ekosisteminin En Zengin İnsanı: Changpeng Zhao

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre Bloomberg, Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun net değerinin şu anda şaşırtıcı bir şekilde 96 milyar dolar olduğunu açıkladı. Bu da Binance CEO’sunu kripto para ekosisteminin en zengin kişisi haline getiriyor.

Changpeng Zhao ve Kriptolar

Şu anda Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre CZ, net değeri 92,9 milyar dolar olan Hintli iş insanı Mukesh Ambani’den daha zengin konumda bulunuyor. Ayrıca Bloomberg’e göre Zhao, Berkshire Hathway CEO’su Warren Buffett ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg gibi devlere de oldukça yakın bir konumda yer alıyor.

Ancak yapılan açıklamalara göre Zhao’nun serveti, kripto para birimleri ile ilgili henüz az bilgiye sahip olunduğu için çok daha fazla olabilir. Öte yandan gençlik dönemlerinde McDonalds’ta çalışan Binance CEO’su, serveti ile ilgili net paylaşımlar ve açıklamalar yapmaktan kaçınıyor.

Bunlara ek olarak daha önce The Wall Street Journal’ın da ifade ettiği gibi eğer kripto para devi halka açılırsa değeri 300 milyar doları geçebilir. Borsanın gelirinin 2021’de 20 milyar doları aştığı da yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Binance ve Kriptolar

Bu noktada Binance, kriptonun herhangi bir somut tahmin yapmak için çok volatil olduğunu iddia ederek Bloomberg’in hesaplamalarının doğruluğunu sorguladıklarını ifade etti. Ayrıca volatil piyasa koşullarına ek olarak borsa, 2021 yılında düzenleyici kurumların da baskısı altında kaldı.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Coinbase CEO’su Brian Armstrong, sırasıyla 15,4 milyar dolar ve 8,93 milyar dolar değere sahip görünüyorlar.

Ayrıca Tesla CEO’su Elon Musk, tahmini net değeri 263 milyar dolar ile dünyanın en zengin insanı olmaya devam ediyor. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ve Fransız moda devi Bernard Arnault ise sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

En Büyük BSC Balinaları, Son 24 Saatte En Çok Bu Altcoin İle İşlem Yaptı

Sonraki Haber

Bir Dev İsim Daha Metaverse’e Adım Atıyor!

İlgili Haberler