Kripto Para Ekosisteminde Sosyal Medya Savaşları

İlayda Peker

Kripto para birimlerindeki benimsenme arttıkça sosyal medya platformlarında da kripto para ile ilgili profil resimlerini çokça görmeye başladık. Bu noktada ne popüler olan ise bir NFT’yi profil yapmak. Ancak buna ek olarak daha az bilinen ama giderek popüler hale gelen bir durum daha var: .eth adına sahip olmak.

Kriptolara Ünlü Akını

Ekosistemde her geçen gün daha fazla sayıda ünlü ya da popüler isim önemli bir NFT’yi profil resmi yapıyor. Örneğin; geçtiğimiz günlerde Eminem, Bored Ape Yacht Club’ın bir NFT’sini 123.45 ETH’a satın aldı ve NFT ekosistemindeki ünlü isimlerinde arasına katıldı. Bu noktada 123.45 ETH’nin tesadüf olmadığı düşünülüyor. Popüler isimler NFT’leri satın almak için uğurlu sayıları ya da akılda kalacak rakamları tercih ediyor gibi görünüyor.

Bu noktada tahmin edeceğiniz gibi Eminem NFT’yi satın aldıktan sonra profil resmini satın aldığı NFT ile değiştirdi.

ENS Domainleri

Zengin ve ünlüler arasında profil resmi ve dijital sanat satın alma eğilimi devam ederken daha az bilinen ve belki de şimdilik daha az prestijli olarak görülen bir trend hızla yayılıyor: ENS alan adları satın alıp Twitter profillerinde gösteriş yapmak.

Ethereum Name Service (ENS), tüm amaçlar için kullanıcıların alan adı satın almasına imkan sunan bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Yeni yeni keşfedilen bu alan ilgi artarken ünlü isimler de yarışa katılmış görünüyor.

.eth Adlı Kullanıcılar

Twitter’da en üst sırada yer alan .eth adı, Amerikan medya kişiliği, sosyetik, iş kadını, model, şarkıcı, DJ ve aktris Paris Hilton’a ait olan parishilton.eth’ olarak karşımıza çıkıyor. Listedeki iki numara ise shaq.eth’in sahibi olan Amerikalı eski profesyonel basketbol oyuncusu Shaquille O’Neal.

Bununla birlikte Paris Hilton bile, genel olarak en çok takipçisi olan Twitter hesapları içinde ilk 50’de yer almıyor. Bu sebeple çok takipçili diğer ünlülerin bu alana girmesi ile bu listenin hızla değişebileceğini düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Ne Gösteriyor? BTC Analizi

Sonraki Haber

LCX Borsası Hacklendi! Milyon Dolarlık Kayıp!

İlgili Haberler