Kripto Para Dünyasında Token Kilit Açılışı: IMX’in Değerlendirmesi

Bitcoin Haber

Uzun vadeli yatırımcıları ve günlük işlem yapan kullanıcıları etkileyen token kilit açılışları, bu hafta gündemdeydi. Kripto varlıkların piyasa dinamiklerini dengelemek ve fiyat dalgalanmalarını kontrol altına almak için kullanılan bu mekanizma, haftanın en değerli token kilit açılışı olan IMX üzerinde duruldu.

Bu hafta kripto para piyasasında 14 milyon dolarlık token kilit açılışı gerçekleşecek. Ethereum ekosistemindeki NFT‘ler için ilk Layer-2 ölçeklendirme çözümü sunan Immutable X’in token’ı olan IMX, 9 Eylül’de gerçekleşecek olan token kilit açılışıyla 9.85 milyon dolarlık token’ı piyasaya sürecek. Açılacak olan token miktarı, IMX token’ın toplam arzının %1.55’ini oluşturacak.

IMX, yazının yazıldığı sırada 0.545 dolardan işlem görüyor. Mart ayından beri devam eden düşüş nedeniyle IMX’in günlük grafikte sağlıklı bir formasyon oluşumu görülmedi. IMX’in volatilite seviyesinin yüksek olması, daha dar zaman aralıklarında kripto varlıklar için faydalı bilgi verme konusunda bir sorun oluşturuyor.

IMX grafiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli direnç seviyeleri sırasıyla 0,88 dolar, 1,22 dolar ve 1,55 dolar seviyeleri. Özellikle 0,88 dolar seviyesi, günlük grafikte EMA 200 ortalamasından geçtiği için en önemli direnç seviyesi olarak kabul ediliyor. Destek seviyeleri ise 0,53 dolar ve 0,37 dolar seviyesi. 0,37 altında yakın zamanda kapanış yapmayan IMX için bu seviye kritik bir direnç seviyesi olarak görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Yeni Bitcoin Fiyat Modeli: 2025’te Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi”

Sonraki Haber

Apple, FTX’in Eski CEO’sunun Hikayesini Anlatan Kitabın Haklarını 5 Milyon Dolara Satın Aldı

İlgili Haberler