Kripto Para Borsası OKX, Hindistan Pazarına Giriş Yapıyor

Bitcoin Haber

Kripto para borsası OKX, Hindistan pazarına giriş yapmayı ve Web3 uygulamalarını genişletmeyi hedefliyor. Hindistan’da kripto ticareti yasal olmasına rağmen düzenleyici bir çerçeve henüz oluşturulmadı. Bu durumda OKX, düzenlemeler oluşturulduğunda öncü olmayı amaçlıyor.

Şirket, Hindistan’daki geliştirici topluluğuna girerek cüzdan hizmetlerini büyütmeyi planlıyor. OKX pazarlama müdürü Haider Rafique, Hindistan’da 200.000 OKX cüzdan kullanıcısı olduğunu ve bunun Hindistan’daki Web3 kullanıcılarının sadece %5’ine denk geldiğini belirtti.

OKX, hacim bakımından dünyanın en büyük altıncı kripto para borsası konumunda. Şirket, Hindistan’da bir ofis açmayı planlamazken, çalışmalarını yönetmek için yerel çalışanlara güveneceğini ifade ediyor.

Hindistan’da kripto para ticareti yasal olmasına rağmen, merkezi bir otorite tarafından belirlenmiş bir düzenleme yok. Kripto varlıkların yasaklanmamış olmasına rağmen, yasal ödeme aracı olarak herhangi bir statüye sahip değiller. Bunun yanında Hindistan hükümeti, kripto varlıklara yüzde 30 vergi uyguluyor.

OKX, Hindistan’da yerinde personel istihdam etmeyi planlarken, Hintli kripto para borsaları CoinSwitch ve CoinDCX, mevcut piyasa çöküşü nedeniyle personel çıkarmak zorunda kaldılar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin Halk Mahkemesi’nden Kripto Varlıkların Yasallığına Dair Rapor

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası ve XRP Değer Kaybıyla Sarsıldı

İlgili Haberler