Kripto Para Borsaları Büyüyor: Gemini’den Singapur Adımı

İlayda Peker

Winklevoss kardeşler tarafından kurulan bir kripto para borsası olan Gemini, Singapur pazarına girerek küresel varlığını güçlendirmeye devam ediyor.

Gemini Büyüyor

Gemini, 25 Ocak’ta Singapur’daki platformu için mobil ve masaüstünde Singapur doları desteği de dahil olmak üzere birçok yeni özelliğin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Duyuruya göre, Singapur’daki Gemini müşterileri artık Singapur doları ile kripto satın almak için bir banka kartı kullanabilir ve Gemini’de para yatırmak için elektronik para transferi hizmetini kullanabilir.

Öte yandan Gemini, yerel merkezi olmayan finansın gelişimini desteklemek için artık Singapurluların Yearn.Finance (YFI), Uniswap (UI) ve Filecoin (FIL) gibi büyük DeFi token’lerini alıp satmalarına da izin veriyor. Gemini’nin Singapur’daki platformu, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve diğerleri dahil olmak üzere toplam 20 token’ı destekliyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre Gemini, Singapur’daki müşterilerine daha yerelleştirilmiş bir deneyim sağlamak için Singapur Kişisel Erişim veya MyInfoefforts gibi yerel veri hizmetleriyle de entegre oldu.

Gemini ve Singapur Adımı

Şirket ayrıca yerel bir ofis de kurdu ve aralarında Gemini’nin Asya başkanı olarak eski Leonteq Asya yöneticisi Jeremy Ng, uyumluluktan sorumlu eski APAC mali suçlar hukuk danışmanı Andy Meehan’ın da yer aldığı bir dizi kıdemli işe alımları tamamladı. Ayrıca Deutsche Bank’ta eski bir türev satış yöneticisi olan Eugene Ng, Gemini’nin Singapur ofisine iş geliştirme başkanı olarak katıldı.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, Singapur’un bir finansal merkez üssü, Asya’nın kalbi ve kripto para birimi için hızla büyüyen bir pazar olduğunu dile getirdi.

Singapur, Asya-Pasifik bölgesindeki kripto para borsaları, firmalar ve blok zinciri işletmeleri için büyük bir küresel merkez olarak ortaya çıktı. Ülkenin düzenleyicileri, kripto geliri üzerinden sıfır sermaye kazancı vergisi dahil olmak üzere kripto dostu duruşlarıyla biliniyor. 2020’nin sonlarında, Singapur’un en büyük bankası DBS, yeni bir kripto borsa bölümünün geliştirildiğini resmen duyurdu.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

27 Milyon Dolarlık Ripple (XRP) Transferi Yapıldı!

Sonraki Haber

UniSwap Büyüyor: UNI Token’ına Olan Talep Her Gün Artıyor!

İlgili Haberler