Kripto Para Birimlerinde Son Durum: Bitcoin (BTC) Nasıl Bir Yol İzleyecek?

İlayda Peker

Kripto para birimleri yeni haftaya nispeten sakin başladı. Ciddi bir düşüş ya da ciddi bir bir yükseliş yaşanmamış olması genel itibari ile piyasada artış beklentisinin devam ettiği şeklinde yorumlanıyor. Peki, Bitcoin ve altcoin’lerde son durum ne?

Bitcoin’de Rekor Gelecek Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin 60.000 doların üzerinde kalmayı sürdürüyor ve bu durum piyasada yükseliş beklentilerinin de devam etmesini sağlıyor. Bitcoin fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 62.100 dolar üzerinde işlem görüyor. 61.500 dolar ve 62.000 dolarlık dirençlerin üzerinde kalması ise Bitcoin için rekora doğru giden yolun önünü açıyor gibi görünüyor.

Bu noktada analistler yükselişin devam etmesi halinde ilk hedefin 64.900 dolarlık eski rekor olduğunu ve sonrasında ilk güçlü dirençle 72.000 dolar bandında karşılaşılacağını düşünüyor.

Öte yandan analistlerin Bitcoin için fiyat hedefleri 100.000 dolar ile 700.000 dolar arasında değişiyor. Ancak yatırımcıların mutlaka araştırmalarını yapıp, piyasa durumuna göre pozisyon almalarında fayda var.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’in bir süre konsolide şekilde devam etmesi altcoin’lerin yukarı yönlü hamle yapmalarını sağladı. Ancak BTC bugün yeniden yükselişe geçti ve bu da altcoin’lerin bir süre sakin kalacakları şeklinde yorumlanıyor.

Bitcoin’in beklenen fiyat seviyelerine ulaşmasından sonra oluşacak konsolidasyon döneminde ise altcoin’lerde daha yüksek seviyelerin görülmesi bekleniyor. Bu noktada her ne kadar 3 kat, 5 kat ve hatta 10 kat gibi artışlar bekleniyor olsa da analistler yatırımcıların mutlaka dikkatli hamle yapmasını tavsiye ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Milyarder Bitcoin (BTC) Fanatiklerine Karşı Dogecoin (DOGE) Savunuyor!

Sonraki Haber

Analistler Solana (SOL) ve Ethereum’da (ETH) Nasıl Hamleler Bekliyor?

İlgili Haberler