Kripto Para Birimlerinde Büyük Operasyon: Tether ve OKX’ten Rekor Dondurma

Bitcoin Haber

Kripto para birimleri, dolandırıcıları, insan kaçakçılarını ve diğer suçluları cezbediyor olsa da, blockchain teknolojisi sayesinde işlemler şeffaftır. Küresel suçların sadece küçük bir kısmı kripto para birimleri kullanılarak işlenmesine rağmen, propaganda aksini iddia ediyor. Ancak kripto para karşıtlarının farkında olmadığı bir şey var: kripto suçları sonunda cezalandırılıyor.

Suçlular, para aklama ve silah satın alma gibi işlemleri genellikle dolar üzerinden gerçekleştiriyorlar. Kripto paralarla da aynısını yapmak isteyebilirler. Ancak blockchain teknolojisi, suçluları takip etme konusunda ABD dolarına göre daha fazla yeteneğe sahiptir. Yeşil dolar, gelirinin suçtan kaynaklandığını göstermezken, kripto paralarla durum farklıdır.

Kripto ekosisteminin en büyük şirketi Tether ve önde gelen küresel kripto borsası ve Web3 teknoloji şirketi OKX, bugün ABD Adalet Bakanlığı ile işbirliği yaparak 225 milyon doları dondurdu. Uluslararası suç örgütü, aşk dolandırıcılığı ve insan kaçakçılığı da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteriyordu.

Ortak soruşturma, blockchain analiz firması Chainalysis’in araçları kullanılarak yürütüldü ve Tether’in eylemi, USDT için tarihteki en büyük varlık dondurma olayını temsil ediyor.

Tether ve OKX’nin aylar süren mücadelesinin ardından suçlulara ulaşıldı. Tether CEO’su Paolo Ardoino şunları söyledi: “Küresel kanun uygulayıcı kurumlarla proaktif etkileşim ve şeffaflığa olan bağlılığımızla, Tether kripto alanda yeni bir güvenlik standardı belirlemeyi amaçlıyor. Adalet Bakanlığı ile yakın işbirliğimiz, güvenli bir ortamı teşvik etme taahhüdümüzü vurguluyor. OKX gibi diğer şirketlerle işbirliğimiz, yasadışı faaliyetlere karşı proaktif bir şekilde mücadele etmeye ve sektörde en yüksek standartları korumaya devam edecek.”


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

NEAR Protokolü’nün Fiyat Artışı Yeni Zirvelere İşaret mi?

Sonraki Haber

Kripto Para Tabanlı ETP Ürünlerine Artan İlgi

İlgili Haberler