Kripto Medya Devi CoinDesk, Borsa Tarafından Satın Alındı

Bitcoin Haber

Kripto piyasaları, yıllar içinde birçok büyük şirketin çöküşüne tanık oldu ve bu yıl da yeni iflaslar yaşanıyor. Son büyük çöküş, kripto alanındaki en büyük kurumsal gruplardan biri olan DCG için alarm zillerini çaldıran Genesis oldu. Şimdi DCG, amiral gemisi şirketini sattı. Peki, bu gelişmeler ne anlama geliyor?

CoinDesk, kripto para borsası Bullish tarafından tamamen satın alındı. Yeni bir rapora göre, Bullish, eski New York Borsası Başkanı Tom Farley liderliğinde, finansal detayları açıklanmayan bir anlaşma yaptı. CoinDesk, borsanın bağımsız bir yan kuruluşu olarak faaliyet gösterecek ve eski Wall Street Journal Genel Yayın Yönetmeni Matt Murray başkanlığında bir yayın komitesi oluşturulacak. Mevcut yönetim ekibi görevlerine devam edecek.

CoinDesk ve The Block gibi kripto alanındaki en büyük medya şirketlerinin doğrudan kripto borsalarının yan kuruluşlarına dönüşmesi, gelecekte riskler doğurabilir. Örneğin, FTX’in çöküşünden sonra birçok medya kuruluşunun SBF ile ilişkili olduğunu ve dolandırıcılık ortaya çıktıktan sonra bile bu kuruluşların FTX’i destekleyen makaleler yayınladığına tanık olduk. Bu, benzer olayların gelecekte daha şiddetli bir şekilde yaşanabileceğine işaret ediyor.

DCG, 2021’de GBTC’nin negatif primi nedeniyle finansal sıkıntılar yaşadı. Ardından Genesis’in iflası ve alacaklılarının çöküşü ile DCG daha da zor durumda kaldı. Bu, nakit ihtiyaçları nedeniyle şirketlerini satmaya başladıkları dönemi işaret ediyor. Genesis’in iflas söylentileri ortaya çıktığında DCG, acil ödemeler için 600 milyon dolar nakit arayışına girdi ancak geçen yılın sonuna kadar uygun bir ortam bulunamadı. Sonrasında Genesis’in iflas süreci başladı ve Gemini ile mahkemelik oldular. Yakın zamandaki satış, DCG’nin acil nakit ihtiyacının hala devam ettiğini gösteriyor.

GBTC’nin Spot Bitcoin ETF’ye dönüştürülmesi, DCG için bir can simidi gibi görünüyor. Süreç uzarsa, şirket CoinDesk’in satışıyla geçiş dönemini atlatabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance’a 4 Milyar Dolarlık Dava Tehdidi

Sonraki Haber

ZK Teknolojisi İstanbul’da Dikkat Çekiyor

İlgili Haberler