Kripto Madenciliği New York’ta Yasaklanabilir! Önemli Gün 25 Nisan!

İlayda Peker
Bitcoin mining farm. IT hardware. Electronic devices with fans. Cryptocurrency miners.

New York Eyalet Meclisi, önümüzdeki hafta eyalette kripto para madenciliği için önerilen bir yasağı oylamaya hazırlanıyor. Mart ayında alt meclis tarafından onaylanan tasarı, kripto topluluğunda yaygın eleştirilerle karşı karşıya kalıyor.

A7389C numaralı önerilen yasa tasarısı, New York Bağımsız Güç Üreticileri, Blockchain Derneği ve diğer kripto lobicileri de dahil olmak üzere New York’taki birçok sendika ve topluluktan büyük tepki gördü.

New York’un Kripto Madenciliği Yasağı

Önerilen yasa tasarısı, Bitcoin ve Ethereum gibi PoW kimlik doğrulama yöntemlerini kullanan kripto para madenciliği operasyonları üzerinde bir durdurma oluşturmayı amaçlıyor. Tasarı tarafından ele alınan ana konu, enerji yoğun kripto madenciliğinin ekonomik etkisi.

Öte yandan Tasarının oylanması 25 Nisan’daki meclis oturumunda başlayacak.

Ancak tasarı, sendikalardan, derneklerden ve kripto topluluklarından büyük bir muhalefetle karşı karşıya kaldı. New York Bağımsız Enerji Üreticileri, güç kaynağı ile ilgili ticari faaliyetleri yasaklayan ve elektrik santralleri için izinleri yasaklayan yasa tasarısıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Buna ek olarak, Blockchain Derneği gibi birkaç kripto kuruluşu, New York yasa koyucularının kripto madenciliğine bir kısıtlama getirmesini durdurmak için kampanyalar başlattı. Kampanyalar, insanları, işleri ve yeniliği tehdit ettiği için meclis üyelerinden tasarıya ‘Hayır’ oyu vermelerini istiyor.

Kripto dernekleri, tasarının New York’taki kripto madenciliği operasyonlarında elektrik kullanımını yasakladığı için iklim üzerindeki etkiyi engelleyemediğini iddia ediyor. Kripto madencileri, faaliyetlerine başlamak için basitçe komşu eyaletlere gidebilirler, ancak gelişen endüstri eyaletten ayrılırken New York’u ciddi şekilde etkileyecek ve devleti kripto inovasyonunda geride bırakacaktı.

Kripto Benimsemesi Artıyor

Kripto benimsenmesi ABD genelinde ve ayrıca New York Eyaletinde artıyor. Hatta Wall Street, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için artan talebe tanık oluyor. Ayrıca New York’ta kripto madenciliği, Çin kripto madenciliğini yasakladığından beri patlama yaşadı.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, kripto para birimlerinin ve kripto madenciliğinin avantajlarını bildiği için kripto madenciliği tasarılarına da karşı çıkıyor. Kripto topluluğu, emisyonları azaltmak için enerji verimli kaynakları ve ekipmanı kullanmayı hedefliyor.


Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2018 Düşüşünü Bilen Analistten Yeni Bitcoin Tahmini!

Sonraki Haber

Shiba Metaverse Ağır Eleştirilere Maruz Kalıyor

İlgili Haberler