Kripto Kullanıcıları İçin Bankacılık: Celsius (CEL)

Bitcoin Haber

Celsius (CEL), kripto kullanıcıları için tüm bankacılık hizmetlerini tek bir yerde sunan bir kripto para projesidir. Haziran 2018’de başlatılan CEL, yatırımcılara kripto para yatırımları karşılığında çeşitli ödüller vaat ediyor. Kullanıcılar ayrıca, varlıklarına karşı borç alabilme veya cüzdanlarından doğrudan ödeme yapabilme gibi avantajlardan faydalanabiliyorlar.

Platform kullanıcıları, sahip oldukları CEL Coin miktarına göre özel ödemeler alabiliyorlar. Bütün bankacılık ve finansal hizmetleri bir araya getirerek, Celsius’un kendi kripto parası CEL, sürekli bir kullanım avantajı sunuyor.

Celsius Coin, Daniel Leon ve Alex Mashinsky tarafından 2017’de geliştirilmiş, ancak 2018’de piyasaya sürülmüştür. Celsius, merkezi olmayan bankacılık ve finansal hizmetler sunuyor. Kullanıcılar kripto para yatırarak veya teminat olarak sunarak borç alıp verebilir ve geleneksel bankacılık prosedürlerinin zorlukları olmadan pasif gelir elde edebilirler.

Celsius, kar amaçlı bir şirket olarak, kullanıcılara sunduğu CEL ödüllerinden belirli bir pay alır. Ancak, kazançların %80’i hala CEL olarak doğrudan kullanıcılara ödenmektedir. Şirketin, hedge fonları gibi kurumsal yatırımcılara borç verdiği ve geliri yatırımcılarıyla paylaştığı bilinmektedir.

Borç almak için kullanıcıların teminat olarak belli bir miktar CEL Coin yatırmaları gerekmektedir. Bu durum, CEL Coin’in büyük bir kısmının kilitlendiğini göstermektedir. Toplam piyasa değeri bakımından 40. en büyük kripto para birimi olan CEL’in birim fiyatı $2,35 ve toplam piyasa değeri 561 milyon dolar olarak belirlenmiştir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ChatGPT’den Heyecan Verici Solana Tahmini

Sonraki Haber

Bitcoin Yarılanması Yaklaşırken Piyasaların Gözü Nisan 2024’te

İlgili Haberler