Kripto Kralı Bitcoin Düşüşte: ABD Adalet Bakanlığı’nın Açıklaması Yaklaşıyor

Bitcoin Haber

Bitcoin’in değeri, son haberlerin ardından 36.000 dolar seviyesine yaklaşırken, ABD Adalet Bakanlığı’nın bugün önemli bir açıklama yapacağı belirtildi. Bloomberg tarafından sızdırılan bilgilere göre bu açıklamanın Binance borsasıyla ilgili olabileceği konuşuluyor.

ABD Adalet Bakanlığı, kripto paralarla ilgili önemli bir yaptırımı duyuracaklarını açıkladı. Adalet Bakanı, Hazine Sekreteri ve CFTC Başkanının bu duyuruda hazır bulunacak olması, Binance ile ilgili bir açıklama yapılacağı ihtimalini gündeme getiriyor. Benzer bir durum aylar önce yaşanmış, ancak o toplantıda önemli bir şey açıklanmamıştı. Bugünkü duyurunun ne getireceği merak konusu.

Kripto para yatırımcıları, kötü senaryolara hazırlıklı olmanın etkisiyle Bitcoin fiyatında geri çekilme yaşanırken, şu anki durumda tedirgin bir bekleyiş içindeler.

Aynı zamanda, ABD Adalet Bakanlığı’nın, dün bildirdiğimiz soruşturma ile bağlantılı olduğu düşünülen 9 milyon dolarlık USDT’nin el konulmasıyla ilgili bir duyuru yaptığı görüldü. Yatırımcılar zor zamanlarla karşı karşıya kalmakta ve önümüzdeki birkaç saat içinde yüksek volatilite yaşanmaya devam edebilir.

Konuyla ilgili açıklamanın, Tether ve OKX iş birliğiyle dondurulan 227 milyon dolarlık operasyonla ilgili olabileceği düşünülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Türkiye’de Kripto Para Düzenlemeleri Yolda

Sonraki Haber

Arbitrum’un Yükselişi ve ARB Coin Analizi

İlgili Haberler