Kripto Dünyasının Önemli İsimlerine Göre COVID-19 Ciddiye Alınmıyor

İlayda Peker

İngiliz Başbakanı coronavirüs ile ilgili tüm önlemlerin alındığı ve gereken her şeyin yapıldığı yönünde bir açıklamada bulundu. Ancak tanınmış Bitcoin savunucusu ve podcast sunucusu Peter McCormack’ın açıklamaları bunun tam tersi niteliğinde. McCormack yaptığı son açıklamada 10 gündür hasta olduğunu ve evden çıkmadığını, ancak hala kendisine test yapılmadığını ifade etti.

İngiltere Görmezden Mi Geliyor?

Dünyanın farklı devletleri yavaş yavaş tüm dünyayı etkisi altına alan salgın karşısında oldukça farklı tavırlar sergiledi ve sergilemeye devam ediyor. Özellikle Asya başta olmaz üzere bazı ülkeler çok ciddi önlemlerle karantinalar uygularken bazı ülkeler sanki hiçbir şey olmamış gibi davrandı.

Ancak salgın yayıldıkça ve olaylar büyüdükçe hükümetler her şeyin kontrol altında olduğuna dair halka net gerçekleri söylemiyor gibi görünüyor. Örneğin Başkan Donald Trump, ABD’de çok sayıda test bulunduğunu garanti ediyor. Ancak bunun kanıtlanması istendiğinde herhangi bir duruş sergilenemiyor.

Bunun yanında İtalya adeta bir savaşla karşı karşıya kaldı ve ülkede bir ölüm kalım mücadelesi veriliyor. Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Gözü kapalı bir yangınla savaşamazsın… Bütün ülkeler için basit bir mesajımız var, test, test test.” ifadelerini kullandı.

Savaşı Kayıp Mı Ediyoruz?

Kripto para dünyasının önemli isimlerinden olan What Did Bitcoin podcast’inin sunucusu Peter McCormack de salgının yeterince ciddiye alınmadığını düşünenlerden. McCormack yaptığı son açıklamada 10 gündür evde yattığını ve kendisine herhangi bir test uygulanmadığını dile getirdi.

Peter McCormack, titiz testlerinden dolayı saygı duyulan bir ülke olan İngiltere’de yaşıyor. Sağlık seçimi komitesine konuşan hükümetin baş bilimsel danışmanı Sir Patrick Vallance, İngiltere’nin “test açısından ilk üç veya dört ülke içinde” olduğunu söyledi. Ancak McCormack’in durumu bunun tam tersi yaşanıyormuş gibi gösteriyor.

Bununla beraber virüs ortaya çıktıktan sonra iptal edilmeyen Ethereum konferanslarında da hastalığı kapmış kişiler olduğu ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

CME Group, Hazine Sekreterinin Açıklamalarını “Anlamsız” Buldu

Sonraki Haber

Steem Topluluğu İle Justin Arasındaki Soğuk Rüzgarlar Devam Ediyor

İlgili Haberler