Kripto Dünyasında Yearn.Finance Depremi! ETF Onayı Bekleyen Balinalar Bu Coin’e Yatırım Yapıyor

İlayda Peker
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Kripto para dünyasında önemli bir rol oynayan ve özellikle DeFi (Merkeziyetsiz Finans) ekosisteminde yer alan platform Yearn.finance’in YFI tokeni Mayıs 2021’de 95 bin doları aşmıştı. O zamanlar çok konuşulan YFI token yine manşetlerde ancak bu sefer düşüşle…

YFI token 18 Kasım’da kısa bir süre içinde yüzde 43’ten fazla keskin bir düşüşle önemli bir gerilemeye tanık oldu. Değerdeki ani ve önemli düşüş, özellikle de tokenin son iki haftada yaklaşık yüzde 170 oranında kayda değer bir artış göstermesi sebebiyle beklenmedikti.

Bu düşüş, kasım ayındaki kazançlarından önemli bir gerileme ile piyasa değerinden 300 milyon doların üzerinde silinmesine yol açtı. Mevcut işlem rakamları, YFI tokeni bir gün önce yaklaşık 14 bin dolar iken 8 bin ila 9 bin dolar arasında seyretmeye başladı.

Düşüşü takip eden hafta sonu, yatırımcılar ve kripto meraklıları arasında korku, belirsizlik ve şüpheye (FUD) hâkim oldu. X (eski adıyla Twitter) gibi platformlardaki tartışmalar, potansiyel bir dolandırıcılıkla ilgili endişeleri ortaya çıkardı. Bazı kullanıcılar, YFI arzının yaklaşık yüzde 50’sinin geliştiriciler tarafından kontrol edildiği iddia edilen sadece 10 cüzdanda yoğunlaştığını vurguladı.

Bazı kullanıcılar da kısa pozisyonların başlatılmasının tokenin hızlı devalüasyonu için bir neden olabileceği spekülasyonunda bulundu.

Bu kargaşanın ortasında yatırımcılar ETF onayı bekleyen Bitcoin ETF token satın almaya yöneldi.

Ön satışı süren kripto paranın, bir spor Bitcoin ETF’inin onaylanması ile ilgili olasılıklar devam ederken fazlasıyla ilgi çektiği görüldü.

Bitcoin ETF Token, ETF Onayı Beklentisiyle Yatırım Çekiyor

Bitcoin ETF Token (BTCETF), yüzde 217 APY ile bir stake etme mekanizmasına sahip deflasyonist bir kripto para birimi. Son zamanlarda kripto fiyatlarını önemli ölçüde destekleyen Bitcoin ETF onayına odaklandığı için projeyi çevreleyen heyecan arttı.

Token, yaygın Bitcoin ETF heyecanını yakalarken uzun vadeli büyüme sağlayan sofistike bir yakma mekanizmasına sahip. Hızlı bir şekilde Bitcoin ETF Token satın alımları sebebiyle yaklaşık 1,2 milyon dolarlık fon toplanan projede yakma mekanizması iki yönlü olarak sunuluyor. İlk olarak, beş farklı Bitcoin ETF hedefinde toplam arzının yüzde 5’inin yakılacağı ve ilginin en yüksek olduğu zamanlarda da token kıtlığına neden olması. İkinci olarak, BTCETF’nin her işlemde yüzde 5 yakma vergisi uygulayarak tokeni deflasyonist hale getirmesi ve zaman içinde fiyatının artmasına yardımcı olması.

Bitcoin ETF Heyecanı ve Piyasa Etkisi

Ek olarak, kullanıcıları en son Bitcoin ETF gelişmeleri hakkında güncelleyen bir haber akışına sahip olması da dikkat çekiyor. Bu, kullanıcıların devam eden volatilitenin ortasında piyasalarda gezinmelerine yardımcı olacak uzun vadeli, aktif bir topluluğu teşvik etmeyi amaçlıyor.

Token, uzun vadeli sürdürülebilirlik için yenilikçi stratejiler ve DeFi mekanizmaları kullanarak Bitcoin spot ETF’lerinin potansiyel onayından yararlanmaya odaklanıyor.

Projenin değer önermeleri, Bitcoin’in gelecekteki yörüngesi ile de derinden bağlantılı. Proje, fiyat dinamiklerini şekillendirmek için stake-to-earn özellikleri, gerçek dünya olaylarıyla bağlantılı bir yakma protokolü ve bir satış vergisi mekanizması içeriyor

BTCETF, özellikle de çılgın Bitcoin fiyat tahminleriyle beslenen yaygın medya kapsamının ortasında, yatırımcıların güvenini ve itimadını hızla kazanma peşinde.

Sofistike Yakma Mekanizması

BTCETF’nin en ilginç özelliği, yukarıda bahsedilen hedefler dahilinde token arzının yüzde 5’inin yakılması. Böylelikle toplam 2,1 milyar tokenin yüzde 25’i zaman içinde kademeli olarak kaldırılacak ve arzda yaratıcı bir kıtlık yaşanacak

Fiyat dinamiklerini destekleme konusunda platformun bir başka ilginç özelliği de yüzde 5’ten başlayan satış vergisi. Elde edilen her hedefle birlikte kademeli olarak yüzde 1 oranında azalıyor. Vergilendirilen miktar da yakılıyor.

Tüm bunların yanı sıra Bitcoin ETF Token’in her aşamada fiyatı yükseliyor. ETF onayları ve yarılanma (halving) nedeniyle devam eden boğa döngüsüne ilişkin piyasadaki iyimser duygudan yararlanmak için derhal harekete geçmek isteyenler Bitcoin ETF Token satın alımı yapıyor.

Ön satış doğrudan Bitcoin ETF Token web sitesinde gerçekleşiyor. BTCETF token, ETH, USDT veya kredi veya banka kartlarıyla ödeme kabul ediyor. Ön satışta, toplam arzın yüzde 40’ını oluşturan 840 milyon BTCETF Token bulunuyor.

Sabit sınır olan 4,95 milyon dolara ulaşıldığında, Bitcoin ETF Token ön satışı sona erecek ve token için, Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalarda (DEX’ler) listelenmek için adımlar atılacak.

Coinsult’un BTCETF İncelemesi

Bitcoin ETF Token çok kısa bir süre önce önde gelen bir blok zinciri teknolojisi inceleme firması olan Coinsult tarafından kapsamlı bir akıllı sözleşme denetiminden geçirildi. Bu dikkatli kontrol, herhangi bir potansiyel zayıflık veya sorun bulmak için tokeni kontrol eden koda yakından bir inceleme sağladı.

Coinsult’un manuel kod incelemesi, Bitcoin ETF Token akıllı sözleşmesinde büyük veya orta riskli bir sorun olmadığını ortaya koydu. İnceleme, sahibinin yeni token basamaması veya belirli adresleri kara listeye alamaması gibi kritik sözleşme özelliklerinin altını çizdi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PHA Altcoin’ünde Önemli Çıkış Beklentisi

Sonraki Haber

2024’e Kadar Yükselmesi Beklenen 3 Yapay Zeka Altcoini 

İlgili Haberler